Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Anyone who believes you can't change history has never tried to write his memoirs." David Ben Gurion
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Mintys perskaičius Jūratės Statkutės knygą
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Sakmius
Posted 2010-01-18 17:06 (#74303 - in reply to #74162)
Subject: RE: Mintys perskaičius Jūratės Statkutės knygą


Extreme Veteran

Posts: 487
200200501010105
Ar galima pasiteirauti kaip įrodyta? Vardas Galindo puikiai paaiškinamas baskų k. medžiaga, ir upėvardis toks yra. Kokių dar yra įrodymų? 


Per Valdemaro Šimėno archeologijos paskaitą buvo dėstoma ta Galindų teorija, etnonimai su kamienu Galind- išsidėstę ir susitelkę Europoje būtent ties tautų kraustymosi keliais, kur kartu galėjo keliauti ir galindai, be to esama kažkokių archeologinių duomenų paliudijančių kultūros iš pabaltijo rytinių žemių (Prūsijos teritorijos) migraciją, dėl to linkstama laikyti tai tiesa, nors konkrečiai kuo ten buvo remtos paskaitos negaliu pasakyt. Dar pamenu per pasdkaitą buvo pabrėžta jog tautų kraustymesi dalyvavusios tautos ypač gotai nebuvo monoetniniai dariniai, o dažniausiai mišrainės.

O šiaip skaičiau tą Statkutės knygelę, tai santrauka visai logiška buvo, specifinės vietinės ispanų tarmės savybės tikrai atitinka tuos pačius dėsningumus išsilaikiusius dzūkų tarmės jotvingiškame substrate ir prūsų kalboje. Taigi jos hipotezių atmetimas ir nenoras pasidomėti yra ganėtinai davatkiškas elgesys.

Tai bent atradimas, sveikinu! Galima tikėtis, kad greit suvoksite, jog ir viduramžių lenkų istorikai suplakė getų ir jotvingių pavadinimus į vieną. Tokių atveju - šimtai, jei ne tūkstančiai. 


Na ir kas? Šitoks argumentas nieko nekeičia. Pasakymas kad lenkų istorikai tai suplakė nieko nepakeičia, tai tiesiog menkai pagrįstas "tikėjimas" davatkiškas įsitikinimas kad jie tai padarė, norint galima pamatyt ir pagrįsti kitokių dalykų, tačiau yra galimybė kad taip ir nebuvo.

Senoviniuose žemėlapiuose tiek getai tiek gudai dažnai žymimi būtent ten, kur dabartinė Baltarusija. Kad žodis gudai susijęs su žodžiu gotai jau seniai prirašyta lingvistinių studijų, o kad gudais baltai vadina kitos tarmės žmonės ir taip gudų vardas įsipaišo baltų areale šnekamojoje kalboje irgi niekas neabejoja. Rytprusių lietuvoje yra daugybė toponimų su šaknimi gud- ir paneigti jų vėlyvą kilmę lygiai taip pat sunku kaip ir įrodyti.

Yra žinoma iš istorinių šaltinių jog gotai buvo užkariavę aisčius, taigi kas pasakė, kad tie gotai buvo būtent germanų, o ne kokių baltų gentis išplatinusi savo etnonimą plačiau, juolab kad šaknies gud- semantika baltų kalbose labai išplėtota, ypač faunos ir floros pavadinimuose, pagal kuriuos galima atsekti semantikos ryšį su gudų pavadinimu ir pagrįsti šio žodžio baltišką kilmę.

Gotai/gudai - ne būtinai vientisa germanų gentis, tai gali būti mišrus etninis darinys, kuriame yra tiek germanų, tiek baltų tiek slavų.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software