Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Mėgstu puodus daužyt. Šukes išvežu Kernavėn ir užkasu. Ateity čia bus daugiau praeities." Juozas Erlickas
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Mintys perskaičius Jūratės Statkutės knygą
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Sakmius
Posted 2010-01-24 05:24 (#74547 - in reply to #74540)
Subject: Ribotas teksto suvokimas


Extreme Veteran

Posts: 487
200200501010105
Norint suprasti statkutės knygą, nepakanka elementaraus išsilavinimo. Tai kas čia parašyta yra tiesiog labai riboto teksto suvokimo ir ribotų skaitymo gabumų žmogaus paistalai, neturintys nieko bendro su tuo, kas rašoma didžiosiose apgavystėse.

Pvz. Statkutė niekur neteigia, kad Alfonsas buvo dzūkas, Statkutė remiasi Būgos ir kitų nagrinėtu vakarų baltų substratu pietų aukštaičių dzūkų tarmėje ir išskirtinėmis jos fonetikos įpatybėmis, pvz. k vertgimu g ir tt...

Skandza nepasidarė iš Nerijos, Statkutė iškelia hipotezę jog skandza yra vakarų baltų, galimas daiktas, vartotas terminas įvardyti nerijai, šį teiginį ji pagrindžia 17 a. Pretorijaus minimu panašiu terminu įvardyti nerijai, taigi "kritikas" yra visiškas peziklis.

Bet yra viena istorija „iš tos pačios operos“- kai jaunasis J. Basanavičius važiavo dirbti į Bulgariją, jam pasirodė, kad Karpatų kalnai savo forma išties primena karpas. Tai ir buvo trakiškosios lietuvių kilmes teorijos pradžia.

Kas bendro tarp Basanavičiaus ir Rosales? Nieko, tik tiek, kad lingvistai jie to pačio lygio. 


Basanavičius lingvistiškai kaip ir Rosalės akivaizdžiai daugiau išprusę už peziklį kritiką, turint omeny kad kalbininkai trakų kalba priskiria paleobalkanų grupei kuri sudarė vientisą masyvą su balto-slavais, ir šaknis karp- neturi jokių išskirtinių fonetinių pakitimų.

Niekaip negalėdamas suprasti, kodėl viduramžiais prusai, lietuviai ie žemaičiai buvo nuosekliai vadinti gudais ir gotais, jis Pabaltijo gyventojus,- na tuos, kur nei slavai, nei germanai,- pakrikštijo „baltais“. 


Matyt pezikliui menkai žinomi moksliniai darbai aiškinantys žodžio gudas kilmę ir semantiką, be menkai žinoma, kad ankstyvi viduramžių šaltiniai aiškiai rašo, jog gotai buvo užkariavę aisčius, taigi aisčiai buvo gotų imperijos - arealo nariai, o patys gotai atsiranda baltiškų etnonimų areale.


Tolesnius peziklio teiginius papraščiausiai tingisi komentuoti. Apskritai, juokingas lietuvaičių būdas vadovautis kažkieno antrinis paistalais ir paskalom, užuot nuosekliai perskaičius plonytę knygelę ir šiek tiek pasidomėjus įvairiom smulkmenom.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software