Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Vilnius...narrow cobblestone streets and an orgy of the Baroque: almost like a Jesuit city somewhere in the middle of Latin America." Czeslaw Milosz
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Mintys perskaičius Jūratės Statkutės knygą
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
jurate29
Posted 2010-01-25 01:29 (#74573 - in reply to #74565)
Subject: RE: Dar apie Statkutės knygas


Veteran

Posts: 274
200501010
Ronja - 2010-01-24 10:11 PM

viestaras - 2010-01-24 1:11 AM

čia
 Paskutiniu metu nemažai skaičiau gotų tema. Šio straipsnio autorius ko gero vienintelis, kuriam viskas aišku. Iš tikrujų sunku atsirinkti tuose getuose, gotuose, gautuose, geatuose, guduose, jutuose ir jų tarpusavio santykiuose. Daug daug mažiau ar daugiau pagrįstų hipotezių. Ir lyg tai nėra vienareikšmiškų įrodymų, kad gotai baltų žemes būtų iš tolo aplenkę. :sm38: 


Ronja: Jusu iki siol stebetinai racionalios pastabos siame forume, - bent tos kurias atsitiktinai skaiciau - nurode kitokio lygio oponenta, sudaranti ispudi, kad gerai zino germanisku kalbu paslaptis. Vien todel, kad vadinamojo "Viestaro" recenzija apie mano maziausia knygute iskelete Jus, naudoju sekmadienio laisvalaiki, kad Jums atsakyti. Kadangi rasote, kad daug skaitete apie gotus, gal vertetu, kad israsytumete is Vyduno Fondo (tik 10 doleriu kainuojancia) mano angliska knyga "Goths and Balts". Tada tikrai, galetume turiningai pasigincyti.

Dabar apie Viestara, ar kaip jis ten vadinasi:

RASO: “Po pasažo apie suklastota Lietuvos istoriją, autorė užsipuola T. Mommsen‘o darytą Jordano „Getikos“ vertimą, kuris taip iškraipė tekstą, kad Scandziae iš Kuršių Nerijos pavirto į Skandinaviją.”
ATSAKYMAS RONJAI: Gal butu gera pasiziureti i Jordano lot. originala: sala vadinasi Scandza (su baltiska, ar teisingiau prusiska dj palatizacija), ji yra ilga ir pati ante saves uzsibaigia, ji randasi i rytus (ne i vakarus) nuo Vyslos ziociu ir nuo tos vietos ji MATOSI. Alfonsas X dargi pataiso: ji pradeda matytis nuo Vyslos ziociu.

RASO: “Ir štai jau daugiau kaip šimtas metų visi- nuo profesorių iki wikipedijos autorių kartoją ši melą (matomai platus yra tas antilietuviškas germano- masonų sąmokslo tinklas).”
ATSAKYMAS: Niekur niekada pas Jurate nepamatysite terminu kaip “antilietuviskas”, “germanu-masonu samokslo tinklas” ar bet ka panasaus. Tokie terminai atsiranda tiktai is sovietu paveldetoje sovinistineje galvosenoje, kuri vakaru Europoje senai negalioja. O kad simtas metu klaida yra kartojama, nera argumentas. Ne tokias klaidas zmonija yra ilgai kartojusi…

RASO: “Po to Statkutė prisikabina prie Kastilijos karaliaus Alfonso X Išmintingojo. Prievardį jis gavo ne veltui, nes XIII a. mastais jis buvo stambaus kalibro intelektualas (anot Statkutės- Rosales, tai be kita ko jis dar ir dzukas (p. 40). Beda buvo ta, kad apie gotų kilmę jis nieko neraukė (švelniai tariant), todėl tiesiog perrašė Jordano „Getiką“.
ATSAKYMAS: Visu pirma, Statkute ne “prisikabina”, o nuodugniai isstudijuoja. Terminus “prisikabina” naudoja tik tie, kurie kitaip nemoka issireiksti. Antras: megejiskas nutarimas, kad Alfonsas X “perrase Jordano Gética”, parodo kad nera nei suprasta, nei zinoma apie ka yra kalbama. Yra placiai irodyta Ispanijoje, kad Alfonsas verte Jiménez de Rada lotyniska Jordano versija, kurioje Getikos nusirasymo buvo tik tam tikras procentas. Jiménez de Rados ostrogotu istorija dar tebelaukia norinciu ja istirti ir isversti. Jurate panaudojo tik maza tos rytiniu gudu istorijos istrauka, kuria sau isverte Alfonsas X ir kurioje yra aprasyti gudu karai su gepidais ir germanais. Gudai buvo gepidu ir germanu priesai, kietai gine baltu teritorija nuo germaniskos invazijos ateinancios is vakaru. Kas link dzuku, recenzento fantazija gal geriausiai parodo, kaip recenzentas pakeicia autores teksta, kad tik kur nors galetu isgalvoti, kaip ja uzgaulioti. Savaime aisku, Alfonsas X net nenuvoke, kad tokie dzukai egzistuoja.

RASO: “Bet yra viena istorija „iš tos pačios operos“- kai jaunasis J. Basanavičius važiavo dirbti į Bulgariją, jam pasirodė, kad Karpatų kalnai savo forma išties primena karpas. Tai ir buvo trakiškosios lietuvių kilmes teorijos pradžia.”
ATSAKYMAS: Turiu Lietuvoje skanuota ir man atsiusta originalu ir pilna Basanaviciaus traku kalbos tyrimo teksta. Matau, kad Duridanovas, garsiausias traku kalbos specialistas, jei ne nusirase Basanaviciu, tai stambiai su juo sutampa. Negalima tokio pionerisko ir didelio masto darbo nepripazinti del vieno atsitiktinai, pirma ispudi nurodant, pasakyto zodzio.

RASO: “gyveno toks Nesselmanas. Žmogelis jis buvo, regis, neblogas, tik, kaip ir visi lingvistai, skystoko protelio.”
ATSAKYMAS Jurate niekada nieko tokio nesake ir nesakytu. O kad Nesselmano bedos su senaisiais vardais matyt buvo didesnes negu sio rasto autorius teigia, galima isitikinti pazvelgus i Pretoriju ir Pretorijaus paduota sarasa autoriu, kurie visi, kaip vienas zmogus, kalbejo apie gudus-gotus-getus, minedama ta pacia tauta. Beda su tais gudais buvo Nesselmanui ir veliau net paciam Bugai. Buga net su Vytauto dokumentu apie “Suduva arba Getija”, nezinojo kaip cia dabar susidoroti…

Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software