Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/

[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Рано или поздно наступает минута, когда впереди только прошлое, а будущее - позади." Лешек Кумор
- (Added by: Tomas Baranauskas)

Mintys perskaičius Jūratės Statkutės knygą
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 

aurimass
Posted 2010-02-08 19:15 (#75114 - in reply to #75109)
Subject: RE: dar truputį apie Getus/Gotus

Expert

50050020050101010
dėl Černiachovsko - aš pats linkęs suabejoti - kaip galėjo kažkokie getai/gotai kirsti slavų? gal hunų kontroliuojamas teritorijas ?

Ką turi bendro Černiachovsko kultūra su slavais ir tuo labiau hunais? 

gal ir nieko, bet patikint pangermanistų teigimu, kad ten skverbėsi gotai, 'nešdamiesi' Černiachovsko kultūrą iki Juodosios hūros, šios teritorijos juk nebuvo tuščios ? Panslavistai teigia, kad ten jau buvo slavai, minimum protoslavai-arijai. Ar jie klysta ? Gal aš "tūpas" žurnalistas, bet man Wielbarkas ir Černiachovskas "biškį" skiriasi (tuo labiau Wielbarkas nuo to, kas randama Gotlande) ? Be to ir mano pasiūlytam straipsnelyje "trupučiuką" oponuojama Jordanui dėl masinės gotų migracijos cross the sea ? Gal ta gotų migracija tikrai buvo daugialypis, daugiasrovis judėjimas, nevienalytis etniškai ? Užtat valdančiojo klano/genties/vadų/dinastijų vardai skamba baltiškai, kai kurie papročiai baltiški, kai kurie žodžiai, nors jie patys per 500 m. patapo nebebaltais ? Gal vadinamąją gotų migraciją galim pavadinti "smelkimusi", asimiliacija, adaptacija galų gale ? Kaip ir Timūro ar Batyjaus mongolų atveju - kiek tarp tų, kurie šturmavo Kijevą, Maskvą, o ir Indiją - buvo mongolų ? Dešimt procentų ? Bet mes (ir ne tik) sakom - mongolų antplūdis ... mano 'durna" galva Europos priešistorėje su tais tautų judėjimais buvo - sudėtingas reikalas, o XIX a. istorikams, vedamiems noro viską "sudėlioti į lentynas" ir veikiamiems jų valstybių politikos reikėjo kažkaip tą reikalą "sunorminti" - užtat atsirado "rašytinė" istorija - tavęs neužrašė koks nors to meto "prietranka" - tavęs istorijoje nėra, nors iš kitų duomenų žinom - kad buvai - nu bet tavęs nieks neužrašė , arba kas buvo užrašyta - neišliko . Kaip ir Brunono ir kitų misionierių atveju - jie ką, nežinojo kur eina ? Jie jau žinojo, kad yra ką krikštyti - užtat ir ėjo - o žinių - nėra ? Kažkaip po Moisiejaus ir jo "chebrytės" klaidžiojimų - neteko girdėti ar skaityti apie misionierių žygius į Sinajų ar Negevą - žinojo, kad ten žmogai negyvena, tik Dievas kai kuriems pasirodo, bet Sinajus ir Negevas istorijoje yra ?
Dabar mano galvoje - kalbant apie getus/gepidus/gutones/gotus - maišalynė, bet iš gaunamos informacijos klostosi netoks jau paprastas, vienarūšis vaizdelis, kaip ponai pangermanistai istorijoje išdėstė. Ir tas vaizdelis kelia didelias abejones pangermanizmo ar slavizmo apologetų atžvilgiu (nauju Gedgaudu apšauksit ?). Aš žmogelis praktiškas - parodykit man archeologinį, geriausiai "geležinį" įrodymą - a iš to meto archeologijos - daugiau prielaidų, nei faktų (kaip ir iš genetikos - čia iš kitos gijos). Bet ... kažkokia logika - lingvistinė- paskui ją - istorinė - tos gerbtinos ponios Statkutės-Rossales teiginiuose lyg ir matosi, gal ne tiek vienpusiškai, bet ... Na kuris iš mūsų toks "kietas" lingvistas su diplomu ? Nujaučiu kelis "mūsų forumo šaikoj", bet jie arba - "labai trumpai" arba "nieko" - taigi čia neegzas - bijot "reputacyju podmočyt"". Dabar man Ibicus - šiaip - labai gerbtinas forumo vienas iš kūrėjų ir elementas - skaito lingvistines paskaitas, nors mano žiniomis gerbiamasis su tuo nesusijęs (pataisykit, jei klystu), o kur kiti ?
Aišku, mes čia "paplepėt" susirinkę, bet - nu taip norisi žinių, tikrų, patikimų. mano kompas sako - užteks - taip kad - atia, ate (a nežinau kaip lietuviskai parašyc')....
Top of the page Bottom of the page

Frozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software