Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/

[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Anybody can make history. Only a great man can write it." Oscar Wilde
- (Added by: Tomas Baranauskas)

Kritė
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 

aurimass
Posted 2010-01-19 16:44 (#74359 - in reply to #74358)
Subject: RE: Kritė-vokiečiai

Expert

50050020050101010
aurimass - 2010-01-18 10:54 PM

reikia germanisto vertimo, nes su mūsų pakankamai paviršutiniškomis žiniomis verčiant iš dabartinės vokiečių gaunasi prasminis absurdas, kai tuo tarpu vertimas ar etimoligija iš dabartinės lietuvių kalbos - pakankamai prasmingas ir aiškus - kokios tų žydų-rusų lingvistų kvalifikacijos (baltų kalbų atžvilgiu - gal jie jų nifiga nežinojo), kad jie tokias keistas išvadas padarė - Kritze, Kritzeisen - glamžyti, keverzoti ir t.t. - ką tai turi bendra su metalurgija ar jos procesais ?

gerai, kad tau ti kgermanisto reikia, o ne kokio hebraisto Geriau sava lietuviu kalba pasidomek
Kalviai nuo seno buvo priskiriami magams, pacios kalves neleisdavo statyti kaimo teritorijoje, atai nezinia kas cia gali nutikti O magijoje viskas darosi idomu ir sudetinga, net ir kalba Va senoves lietuviu uzkalbejimai medicinos srityje, zodis Lakstingalele... kaip manote ka gali jis reiksti ????? Nekankinsiu, vistiek neatspesite - nuodinga gyvate

Aurimai speshal tu juuuuuuuuuuu Kalti vijas - kalviskas skirtingo kietumo kalviskas suvirinimas... Plienuo kietumas priklauso nuo anglies kiekio... Krite ir visa metalurgija, skirtingo plieno rusiu gavybos procesas... Todel nereikia i viena pavadinima sumaisyti skirtingu dalyku, sieno pjovimas karves maitinimui ir surio darymo is karves pieno  

Nesuprantu sarkazmo - paprašiau išmanančių išversti du vokiškus žodžius, kurių nerandu man prieinamuose žodynuose - 8-16 000 ž., neesu tiek turitingas, kad dėl 2 žodžių pirkčiau Didijį vokiečių kalbos žodyną, o vokiečių kalbą išmanau buitiniame lygmenyje ir to neslepiu.
Dėl lietuvių kalbos išmanymo - neesu lingvistas, bet mane mokė pats Z.Zabotka - linkėčiau kiekvienam vaikui/jaunuoliui gauti tiek, kiek Jis sugebėdavo duoti ar įkalti per jėgą į galvą - kuo pačiam mano lietuvių kalba užkliuvo?
Dėl Lakštingalėlės - gal Tamsta sugebėjot pastebėti, kad Žaislės gijoje tyliu "suraukęs š...ną" ir ... mokausi, nes esu silpnas lietuviškos mitologijos/etnologijos dirvose ... nors Jūsų pateikiamą pvz. žinau, a.a. prof. S.Abramausko dėka - architektūros istorikas ale biskį nusimanė ir apie etnologiją - marazmas ? Nusistatymas ...
specially for You - don't hooking, let's be done ...
O kalybą nuo metalurgijos man ir 'dievo duota' atskirti, nes negalėčiau savo profesijoje dirbti, taip kad atleisk - šūvis pro šalį.
Top of the page Bottom of the page

Frozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software