Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/

[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Hegel was right when he said that we learn from history that man can never learn anything from history." George Bernard Shaw (1856 - 1950)
- (Added by: Tomas Baranauskas)

Kritė
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 

aurimass
Posted 2010-01-24 22:53 (#74566 - in reply to #74564)
Subject: RE: Kritė-vokiečiai

Expert

50050020050101010
VirginijusD - 2010-01-25 6:21 PM

Vis tik nesusišnekėjom...

Ilgai svarsčiau kaip čia pasakius tiksliau. Manau,kad mūsų nuomonės labai artimos. Tačiau man regis yra vienas esminis dalykas. Jūs darote prielaidą, kad buvo gaminamas ketus. Čia ir yra pagrindinė abejonė. Aš radau tik informaciją, kad greičiausiai europiečiai ketaus negamino. Mano žiniomis tėra tik dvi vietos( Švedijoje), kad gal būt buvo gaminamos ketaus kritės. Tačiau labai tikėtina, kad tai yra būtent gamybos brokas . Tokį atvejį matomai turime ir Lieporiuose(rasta kritė turinti didelį kiekį anglies). Kalant tokią kritę ji paprasčiausiai sutrupa. Daroma prielaida,kad nėra žinoma geležies amžiuje europinių ketaus gaminių( varpų, patrankų, ir kitokių ). Kinijoje gi atvirkščiai: ketaus gamyba buvo įsisavinta daug anksčiau ir ketaus gamyba dominavo.

Apie ketų aš nekalbėjau, ir net mintyse neturėjau.

Būtent esant aukštai temperatūrai padidėja įanglinimas.

Įanglinimas (cementavimas)- tai visai kita "procedūra" (termocheminis apdorojimas), su liejimu nesusijusi. Turbūt turėjot omeny "anglies dalis lydinyje".

odėl liksiu kuriam laikui prie savo ankstesnės nuomonės: meistrai vengdavo aukštesnių temperatūrų. Todėl realiai lydydavosi tik šlakai, o kritė sukrisdavo ir dėl pakankamai akštos temperatūros sukepdavo.

Ir vėl gi, aš to kategoriškai neneigiau...

Jūs teisus: aglies dalis lydinyje. Tačiau tai ir yra, kad pagrinde buvo dirbama žemose temperatūrose, kad išvengti šio dalyko. realiai klasikavimas pagal anglies kiekį yra šių dienų realija. Anksčiau klasifikacija matyt buvo pagal paskirtį ir reikia mažaanglio ar ne plieno. 

mažas pastebėjimas - ar su rudnelėje gautu produktu jau gali dirbti kalvis ?
dabar diletanto pasitikslinimas ūkiška schema - nesupykit :
1. jei lydymo įrenginyje rūdą su priedais lydome 700-1100 laipsnių intervale - tai kalvis jau gali dirbti - kalti vijas :sm11:, formuodamas vientisą produktą ?
2. jei 1100-1500 - tai geležies žaliavą prisodriname anglies ir ją kalviui sugadiname (gaunasi ketus ?)- jis dirbti negali, nes sutrupins ?
3. jei viršijam 1500 laipsnių - tai gausim "skystą" geležies lydinį, kuriam atvėsus formose kalvis vėl gali imtis kūjo ir plaktuko ?
Top of the page Bottom of the page

Frozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software