Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/

[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Kein größerer Schaden kann einer Nation zugefügt werden, als wenn man ihr den Nationalcharakter, die Eigenheit ihres Geistes und ihrer Sprache nimmt." Immanuel Kant
- (Added by: Tomas Baranauskas)

Kritė
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 

Tuskawas
Posted 2010-01-27 00:11 (#74674 - in reply to #74673)
Subject: RE: Krìtintinė-geležinis testas

Expert

500500500500200101010105
Kriwis - 2010-01-26 7:34 PM

O jeigu rimtai, tai dėl mūsų humanitarų teminijos norminimo geriau patylėti. Vakar varčiau naują vadovėlį "Staliaus darbai". rekomenduoju. Jūs ten rasite tik vieną įrankį iš LKŽ -kirvis. Visi kiti terminai XXI amžiaus naujadarai. Net sugebama rąstinio namo konstrukcijas "naujoviškai" apipasakoti. Autorius moteriškė. Aš ne prieš moteris, bet kai žmogus rankose nei vedegos, nei skliuto niekada nelaikė, tai kaip jis vadovėlyje tai gali paaiškinti. Tuomet lieka tik paveikslėliai, o įrankių pavadinimų nebėr.

va va ir aš už tą lietuvių kalbininkų nevirškinu, vis kažką naujo lietuvių kalboje nori sukurti, o ne senas tradicijas puoselėti.... Ir dar, aš esu kilimo nuo Vidurio Lietuvos (Daukšos tėviškės), o ten kiek žinote vietinių gyventojų tarmė linkusi ilginti balsius, ypač i ir U versti į Y ir Ū. Tai aš kaip dabar pamenu gal kokioj 4-5 klasėje kai kabinetinė sistema prasidėjo, lietuvių kalbos mokytoja (neaišku pati iš kokio Lietuvos galo) mums išdėjo litaniją, kad esame absoliutūs ablaūchai (žinoma kitus išsireiškimus vartojo) o man pasakius, kad ir tėvai ir seneliai (daugiau seneliai) taip taria balses, pasakė, kad ir tie ablaūchai ir aplamai mūšų krašto žmonės kažkokie degradai, kad bendrinę kalbą darko..... nežinau nuo to laiko man kalbininkai kažkaip nelabai prie širdies, nors egzą išlaikiau 5/4 (pora kablelių suklydau), o šiaip lietuvių kalba (ypač literatūra) buvo viena iš mėgstamiausių pamokų, po fizinio, geografijos, istorijos ir biologijos
nu ir suskydau

Tiesa Kriwiui didžiausi respectai už tokį gerą ir įtikinamą darbą dėl Kritės, rudnės, rudnios ir rudnelės (čiūt susilaikiau Ū ilgųjų neparašęs )

Top of the page Bottom of the page

Frozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software