Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/

[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Прошлое - родина души человека. Иногда нами овладевает тоска по чувствам, которые мы некогда испытывали. Даже тоска по былой скорби." Генрих Гейне
- (Added by: Tomas Baranauskas)

Šarvuočiai Landsverk
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 

viestaras
Posted 2010-02-04 21:17 (#74985 - in reply to #74903)
Subject: RE: Šarvuočiai Landsverk

Elite Veteran

5002002001010
Dabar jau nebepasakysiu, iš kur paėmiau aprašus- dėjau tas nuotraukas prieš daugiau nei kelis metus ir tikrai jau to nebežinau, o paskutinis kelius metus tai šitame forume aš "virtualiai gyvas", bet laaaaabai nereguliarus. Trumpai tariant- mea culpa. Pataisiau.
Kyla įtarimas, kad patalpinus šią nuotrauką su prierašu šis, mano ir kitų kolegų, besidominčių karo istorija, nuomone klaidingas pavadinimas ir išplito kaip virusas. 

Įtarimas klaidingas. Ne aš pirmas Lietuvos Landsverkus 182- antrais pavadinau.
Kaip sakiau, nebeatsimenu, iš kur ištraukiau tą L-182, bet pas mane kiek tai metų guli Surgailio "Lietuvos kariuomenė 1918- 1998", kuria paprastai ir naudojų kai norių padaryti paprastą "double-check" (pasitikslinti ar teisingai užrašiau pulko pavadinimą ir pan.), tai matyt ir tada buvau ją atsivertęs. Šiandien specialiai pasižiurėjau- ir akurat- Surgailis Landsverkus įvardijo kaip L-182. Matyt tada, kai dėjau šitą nuotrauką "pasitikrinau" pas Surgailį ir viskas. Autoritetas šioks toks visgi.
Dabar jau ir man įdomų iš kur tas 182 išlindo. Čia aišku, pas Surgailį reikėtų klausti, bet iš užsienietiškų šaltinių irgi, pagooglines, bent vieną radau- Rutkiewicz J., Kulikow W.N. Wojsko Litewskie 1918- 1940. Warszawa, 2002
Keliuose šaltiniuose teigiama, kad Lietuva užsakė L182 modelio mašinas ir kad tai faktiškai tai buvo Landsverk 181 modelio mašinos, kurių standartinė ginkluotė (3 kulkosvaidžiai) Lietuvai pageidaujant buvo pakeista- vienas bokštelyje esantis kulkosvaidis pakeistas 20 mm automatiniu Oerlikon pabūklu ir ši modifikacija buvo pavadinta Landsverk 182 

http://www.militaria.lt/?id=750

Dabar tik klausimas, kas tas Surgailio ir Rutkiewicz+Kulikow šaltinis.
Tai tiek. Apskritai tai tokių dalykų pasitaiko dar ne tokiems specams- galima prisiminti kad ir "treniotą- žemaičių kunigaikštį" arba "Klaipėdos sinagoga":
Top of the page Bottom of the page

Frozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software