Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Anybody can make history. Only a great man can write it." Oscar Wilde
- (Added by: Tomas Baranauskas)


XIV amžiaus Lietuvos kario ginkluotė
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Tuskawas
Posted 2010-02-23 18:44 (#75453 - in reply to #75450)
Subject: RE: Lietuviškas kardas?Expert

Posts: 2248
500500500500200101010105
Tikrai įdomu...
Vadinasi, "kardu" teisingiau vadinti "didelį peilį-mažą kalaviją" (šachmatinė figūrėlė ir Kęstučio antspaudas?), a tai, ką dabar priimta vadinti "kardu" - "šoblia"?  


Aha kažką panašaus ir aš pradėjau mąstyti, nes labai jau didelė painiava su tų kapoklių, badyklių, ir pjaustyklių savokomis buvo
Na va, gal pagaliau gal išrišime tą rebusą dėl kalavijų, kardų, miečių ir sablių. Tiesa ką ten lenkiškai apie vėlyvesnių laikų kardą rašo? Kad tai sunki sablia?
a w wieku XVI ciężka szabla 


Kažkaip viskas dėstosi į savo vietas, tik dar tokia mintis neduoda ramybės.... gal kardas nu pvz. ir saksas ar sarkomaksas su falčionu telpa į trumpo bet sunkaus mieč savoką? O į kalavijo sąvoką netelpa? :sm41:
Beje, "kalti-vijas" technologija (jei tokia kada nors egzistavo) ir Jūsų minima "dviejų tipų gijų (kietesnės ir minkštesnės) kalvišku suvirinimu jų nesukant į vijas" technologija iš esmės yra vienas ir tas pats.  


Man atrodo, kad kalviškas dviejų (kietesnės ir minkštesnės) gijų suvirinimas kažkiek skiriasi nuo dviejų (kietesnės ir minkštesnės) vijų suvirinimo ir suvijimo t.y. kalavijo. Vienašmenės kapoklėms užtenka, kad tik viena pusė būtų kieta, ta kurioje yra ašmenys taigi užtenka tik kalviniu būdu suvirinti dvi gijas ir ginklas baigtas, o dviašmeniam kalavijui reikia, kad ašmenys būtų kieti iš abiejų pusių taigi reikia suvirinti ne dvi gijas, o tris gijas, dvi kietas ir vieną minkštą per vidurį, taip buvo gaminami kažkas panašaus į sword ir mieč pvz. spatos ir gladiusai jau nuo III a. pr. m. e., tiesa vėliau kažkur nuo I a. m. e. buvo pradėti gaminti kalavijai (ir tos pačios spatos ir gladiusai), dvi ar daugiau (skirtingo kietumo) vijos buvo suvirinamos ir suvejamos, iš abiejų kalavijo pusių gaudavosi pakaitom einantys kieto ir minkšto metalo sluoksniukai, vieni geriau galandasi kiti yra kietesni (be to gaunasi labai gražus „damaskinis“ raštas) Pas rusus skaičiau, kad tokie ašmenys turi ypatingų savybių ne tik kerta ir pjauna, bet net kažkiek pjūklo efekto duoda, be to labai aštriai galandasi (pjauna šilką) ir gan ilgai neatšimpa.
Beje, "kalti-vijas" technologija (jei tokia kada nors egzistavo

Tuo klausimu gan kategorišką rekonstruktorių kalvio Maxo nuomonę apie kalavijus įdėjau į kalavijų temą
http://forum.istorija.net/forums/thread-view.asp?tid=4128&mid=75422...
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software