Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Any fool can criticize, condemn, and complain - and most fools do." Dale Carnegie
- (Added by: Tomas Baranauskas)


XIV amžiaus Lietuvos kario ginkluotė
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Tuskawas
Posted 2010-02-24 12:50 (#75494 - in reply to #75464)
Subject: RE: Lietuviškas kardas?Expert

Posts: 2248
500500500500200101010105
Kriwis - 2010-02-23 19:09
Juokingai skamba. Kas gi mūšyje eina pjaustytis? Mūšyje visi veiksmai įmanomi, net ir žemiau bambos....
 

Na kas čia juokingo? Tik va senobinis kardas yra išlenktas pagrinde ašmenimis ir skirtas daugiau kapojimui pasinaudojant savo svoriu, o sablia irgi skirta kirtimui tik dėl išlenktos geležtės veikia daugiau pjovimo linkme o ne kapojimo pasinaudojant svoriu. Taigi kaip Jūs taikliai pastebėjot senobinis kardas daugiau skirtas grandininių marškinių prakirtimui, o kazokų sablia skirta ginkluotiems grėbliais valstiečių sukilėliams pjaustyti. Pas rusus skaičiau, kad su kardu tos pačios kokybės metalo šarvų prapjauti neįmanoma. Tarp kitko fechtavimas yra lengvesnis tiesiu ginklu, o ne lenktu, lenktas daugiau skirtas raiteliams kirtimui iš viršaus į apačią
.
Aš siūlyčiau kitą logiką: kalvijams priskirti tik tam tikros ( didesnės mąsės) ginklus. Ir nesvarbu kokia geležtė. 

Kažkaip manyčiau, kad kai kurie vienašmeniai senobiniai kardai galėjo būti sunkesni už kalavijus, nes jų pagrindinė funkcija prakirsti ar pradurti šarvus dėl savo masės, o ne fechtuotis ir ieškoti šarvuose silpnesnės vietos.... nors čia tai makalynė, šie ginklai savo funkcijomis gan panašūs.:sm28:

Pirmuosius kalvijus atranda Egipte. Jie labiau panašūs į kirvius, nei vėlesnius "tikruosius kalavijus". Vokiečiai be skrupulų mūsų vienašmenių kalavijų analogus falčionus vadina savos gamybos kalavijais. 

Na taip su terminologija makalynė
Gi kai kalbame apie damaskas ne damaskas, jau apie 5 amžių datuojami ginklai yra tokios būklės, kad vos matosi ,jog būta geležies. Nežinau ar iš viso tokie tyrimai daryti. Todėl labai sudėtinga ką ir kalbėti. 

Gal dabar randami banguoti kalavijai kažkada buvo nebanguoti, o po ilgo galandimo ir pragulėjimo žemėje paradę dalį minkštesnės geležies vijos???
O daugiau su Jūsų išdėstymu sunku nesutikti
Tik va dar biški užkliuvo:

Ir dar vienas pastebėjimas: dviašmenis kalavijas realiai taip pat panaudojamas tik viena ašmenų puse. Pabandykite įsivaizduoti tradicinius kovos judesius. Viena ašmenų pusė realiai vistiek nedirba. Nors nesiginčysiu: galimybė įjungti abi ašmenų puses yra.
Išvada: savo epochoje kuršių kalavijai buvo labai efektyvus ginklas, savybėmis prilygstantis dviašmeniams kalavijams. 

Dviašmenio kalavijo fechtavimo technika gerokai skiriasi, nes gali būti naudojamas grįžtamasis judesys ir kita ašmenų pusė, taigi dvigubai daugiau puolamųjų veiksmų. Be to fechtavimo technika labai priklauso nuo kalavijo ar kardo balanso. Apie kalavijo svorio centrą kažkiek galima spręsti iš burbulo esančio ant rankenos dydžio, taigi ant Kęstučio antspaudo esantis kalavijas (nu ar kardas???) tūrėjo būti su svorio centru arčiau kalavijo viršūnės, taigi tai labai galinga kapoklė ir pagaminta labai aukštomis technologijomis iš gero metalo, nes kitaip greitai nulūžtų .
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software