Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Историк - это нередко журналист, обращенный вспять." Карл Краус
- (Added by: Tomas Baranauskas)


XIV amžiaus Lietuvos kario ginkluotė
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Kriwis
Posted 2010-11-01 13:31 (#80959 - in reply to #80957)
Subject: Великая Литва или «альтернативная» Русь?-Didžioji LietuvaExpert

Posts: 1941
50050050020020010101010
Apie ukrainiečių ir baltarusių versijas atskira tema matyt. Pagrindinė intriga, kad "rusinų" prie Mėlinųjų vandenų seniausiose versijose nebuvo. Jie atsiranda tik vėliau. Pradžioje buvo Litva ir totoriai. Nors čia galima įvairiai diskutuoti. Sakykime totorių pusėje ar buvo rusinų? Kažkaip niekas nepuola girtis. Kur gi vietinės pajėgos, kokioje jos pusėje, jei apskritai egzistavo? TYLU...
Kitas aspektas mūšio eiga: aiškus lietuvių planas kaip kovoti su totoriais. Išdėsčius puslankiu apsisaugota nuo totorių apsupimo ir strėlių atakų, o kavalerijos smūgis amortizuotas taip,kad jie patys papuolė į dviejų frontų mūšį, kur buvo nuterioti savo pačių stiliumi : apšaudyti strėlėmis patyrė didelius nuostolius, o po to ilgomis ietimis ( gal ir lyg kabliais ) tempiami nuo žirgų ir sudorojami... Po to pabrėžiama, kad viską pabaigė galingas Lietuvos kavalerijos puolimas, kuri buvo geriau šarvuota už totorius. Žodžiu Lietuva (LItva) tiek taktiškai tiek ir fiziškai pranoko totorius. (kaip žinia pasitelkus ordiną Vytautui sekėsi prasčiau).
Tračias aspektas: Tai buvo baudžiamasis žygis prieš buvusius sąjungininkus, kurie išdavė persimesdami į lenkų pusę Algirdo ginče su lenkais. Vadinasi galima traktuoti, kad tai buvo ir akivaizdi galios demonstracija, kai ateinama į teritorijas aiškiai žinant savo galimybes ir 100% pasistikint savo jėgomis. Čia pasimato Algirdo genialumas. Šiame kontekste ir yra tas paveiksliukas, lyg iliustruojant kokia galia ir rūstybė užgriuvo totorius.
Na o dėl paveiksliuko jau kita kalba, nėra jis toks profesionalus, o paimtas jis iš štai tokio šaltinio, kuris na jau labai gražiai apie Lietuvą kalba...
http://www.vokrugsveta.ru/vs/article/2990/
P.S. Lenkai šioje vietoje labai jau lakoniški. O ko čia gilintis, žaizdas kapstyti, juk čia suvedžioti sąjungininkai likviduoti.

Edited by Kriwis 2010-11-01 13:42
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software