Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Kein größerer Schaden kann einer Nation zugefügt werden, als wenn man ihr den Nationalcharakter, die Eigenheit ihres Geistes und ihrer Sprache nimmt." Immanuel Kant
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Baltarusų karinių pergalių top-10
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
VirginijusD
Posted 2010-03-01 18:25 (#75714 - in reply to #75710)
Subject: RE: Baltarusų karinių pergalių top-10500500500500200200
Tai kalba neina apie Vilnių <...>  

Užuominos nesupratot, bandom paprasčiau:
Įvykis Nr 7 - KALBA EINA APIE VILNIŲ.
Jei 1794 m. Vilniaus sukilimas (kuriame dalyvavo išimtinai tik vilniečiai) - vienas svarbiausių Baltarusijos istorijos įvykių, vadinasi Vilnius - Baltarusijos miestas, a ne taip?
Mano subjektyvia nuomone - ne.

O ką Pilėnai? Romantiška ir įkvepianti mylėti tėvynę istorinė tragedija. <...> Dalintis nieko nereikia, papraščiausiai tiek Ukrainos, tiek Baltarusios istorinis paveldas yra LDK palikimas, didžiulių mūrinių pylių tinklas, barokinės katalikiškos bažnyčios, baltiški elementai slaviškoje etnokultūroje. Didelė dalis baltarusių turi lietuviškas šaknis ir jas vis dar mena. <...> Kas čia vergiško, reikia džiaugtis kad tai, ką mūsų protėviai nunešė toli link Juodosios Jūros kiti laiko savo istorinės ir kultūrinės tapatybės dalimi, kuri pasitarnauja idealoginėje kovoje prieš Rusiją, kuri nuolat kelia grėsmę Ukrainos ir Baltarusijos nacionaliniam saugumui. <...> Ukraina taip pat planuoja stoti į Nato, Baltarusija yra kita organizacija ir tai pačių baltarusių reikalas, šiek tiek kvailoka aiškinti kitiems ką ir kaip reikia daryti. Kitavertus Baltarusijos santvarka nėra amžina. Europietiška santvarka irgi turi savų spragų. Kažkas pasakė, kad demokratija apskritai yra pati blogiausia santvarka kol neatsiras geresnė. <...> Reikia gerbti ir kitų istoriją. Nors etninė Lietuva ir buvo LDK centras, tačiau baltarusiai ir ukrainiečiai taip pat yra šitos istorijos dalis. Aišku kartais baltarusių "mokslininkai" irgi perlenkia su aiškinimais, kad Lietuvos pradininkai buvo slavai.
 


Blia-blia-blia...
Kaip mėgsta išsireikšti kai kurie forumo dalyviai "sąmonės srautas", nueinant į šoną nuo temos... Ginčas dėl ginčo. Čia Jums pas Ananimą, jis tokų piruetų megėjus ir genijus...
---------------------------------
Didžioji dalis sąrašo įvykių (iki 7-to)- pavogta iš Lietuvos istorijos. Bo nebuvo jokios Baltarusijos, nebuvo jokios Baltarusijos kariuomenės, nebuvo jokių Baltarusijos didžių valdovų ar karvedžių.
Buvo lietuviai ir besivadinantys lietuviais (baltai, slavai, katalikai, pravoslavai...) Visi šie įvykiai - valstybės, kuri vadinosi Lietuva (LDK, Litva ir t.t.) istorija.
A kas ta Baltoji Rusia, kur ji buvo ir ar išvis buvo, kas dabartinius baltarusius pirmas "pakrikštijo" ir kada - diskusijų objektas.


p.s. Ir tuo labiau, kai visus šiuos įvykius bandoma "naturaliai" sukergti su buvusia sovietine švente - "День Советской Армии и Военно-морского флота".
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software