Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Vytauto Didžiojo žirgo išmaudymas Juodojoje Jūroje mums ne ką tepadėjo. Geriau jis būtų pajodinėjęs Baltijos pakrante ir čia išmaudęs savo žirgą." Vytautas Alantas (1902 - 1990)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Baltarusų karinių pergalių top-10
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
incognito
Posted 2010-03-09 12:50 (#75890 - in reply to #75716)
Subject: RE: gudų karinių pergalių top-10500500500500500501010
VirginijusD - 2010-03-01 15:52

Baltoji Rusia minima nuo seno. 

A jo, labai nuo seno. Tik kažkodėl žemėlapiuoise vaizduojama dabartinės RF Pskovo srityje, ta Russia Alba...
Carta Marina 

Jūs pirma perskaitykite Mylnikov straipsnį, o tik po to ieškokite argumentų. Aleksandr Mylnikov yra profesioanalus istorikas. Viskas jo staripsnyje paaiškinta. Aš taip pat galiu pateikti žemėlapį. Pvz., tas pats Philip Cluver. Russia Alba yra prie Polocko: http://img28.imageshack.us/i/1670philipcluverpolonia.jpg/

Sąvoka Rusia kaip buvo iki Lietuvos išsiplėtimo taip ir liko. 

Nu taip, a kas ginčijasi? Tik sumažėjo biški. Kiek sugėbėjo lietuviai užkariaut, kiek dabar baltarusiai turi - ant tiek ir sumažėjo. Būtų sekęsi lietuviams labiau - Baltarusijai priklausytų ir Smolenskas.

Prieš išsiplečiant Lietuvai buvo krūva atskirų nepriklausomų rusų kunigaikštukų, kurie nesudarė nei viengos valstybės, nei sąjungos ar federacijos. Spėju, kad dar buvo likusių ir baltų salų, ne taip jau ir seniai šios žemės buvo patapusios "iskonno slavianskimi"...  

Klystate. Yra įrodyta, kad nepaisant politinio Rusios susiskaldymo, visi šie kunigaikštukai suvokė esantys vieno regiono - Rusios dalimi. Geidžiamas titulas turėti Kijevo t.y. didžiojo kunigaikščio titulą. Pats faktas, kad esant bendram reikalui 1223 nemažai susimetė į krūvą kovai su priešu (Kalkos mūšis) rodo kad Rusios bendrumas nebuvo išnykęs. Galų gale pats faktas kad Lietuvos didieji kunigaikščiai save tituluodavo ir Rusios kunigaikščiais pats kalba už save. Gediminas gi daugelio rusų..., o Algidas turėjo dar didesnių pretenzijų į Rusią.

A rusų žemės, į kurias pirmiausiai išsiplėtė Lietuva vadinosi Juodaja Rusia.  

Klystate. Nebuvo čia jokios Juodosios Rusios. Terminas Juodoji Rusia Gardino-Naugarduko-Slonimo regionui priskirtas 19 amžiaus pabaigoje. Romantizmo epochos falsifiktas.

p.s. Tamsta pradėjot iš rankovės traukt "kozirius" - "Licvinskaja Pravda". A mušėtės į krūtinę, kad ne licvinistas...
:sm15: 

Kam man traukti jei aš ne litvinistas? Jo ši tema kaip su tarpukario "rojumi", arba Vytauto "didingumu" - palieti LDK sandarą, kur akivaizdžiausiai matyti kad vyrauja gudai, kad gudai dalyvavo tame pačiame LDK gyvenime (taigi ir minėtuose mūšiuose), ir tai pripažįsta dauguma istorikų tuoj sulėkia būriai kuriems esi tautos atmata ir /ar išdavikas. Fanatizmas ir ne kitaip.

Edited by incognito 2010-03-09 12:50
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software