Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Vytauto Didžiojo žirgo išmaudymas Juodojoje Jūroje mums ne ką tepadėjo. Geriau jis būtų pajodinėjęs Baltijos pakrante ir čia išmaudęs savo žirgą." Vytautas Alantas (1902 - 1990)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Baltarusų karinių pergalių top-10
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
incognito
Posted 2010-03-10 12:40 (#75941 - in reply to #75909)
Subject: RE: gudų karinių pergalių top-10500500500500500501010
Aštrusis_dantis - 2010-03-09 14:47

Oršos mūšio aprašymas tai iš viso gali sužavėti, ypač ši vieta:

Важность для нас этого сражения еще и в том, что прочие крупные победы белорусы, как правило, одерживали при поддержке армий других государств, а успех 1514 года - целиком и полностью на счету наших предков. Кроме того, благодаря изображению этой битвы неизвестным художником, сделанному несколькими годами позже, мы смогли узнать о бело-красно-белых цветах флага конницы Великого княжества. 


Gal jūs ir čia nieko nepajėgiate įžiūrėti? 

Paimu tik šią dalį, nes visko aptarti neturiu nei ūpo, nei laiko. Kaip dabartiniams gudams įvardinti faktą jei mūšyje dauguma dalyvių buvo iš rytinių LDK dalių t.y. neabejotinai dabartinių gudų protėviai? Remtis rusų šaltiniais, bet LDK gyventojai įvardinti kaip lietuviai. Gudai gali sakyti, kad jie kai kuria prasme, iš išores žiūrint buvo lietuviai. Bet kokia tada reakcija kyla Lietuvoje? Litvinizmas!
Vėlgi, kaip sakiau kiekviena tauta į praeitį žiūri iš dabarties perspektyvos, retrospektyvinio požiūrio ko gero neįmanoma išvengti. Tas pats ir Lietuvoje. Juk rašoma: lietuviai laimėjo vieną ar kitą mūšį kai vyksta kalba apie 13, apie 14 amžių. Tačiau juk mūsų lietuvių savivardis tuomet buvo lietuvininkai. Rašoma Durbės mūšį laimėjo lietuviai, tačiau Eiliuotoji Livonijos kronika aiškiai kalba apie žemaičius. Apie žemaitį Algminą. Tačiau, net istorikai retrospektyviai užskaito tai kaip lietuvių nuopelnus. Tai neistoriška, bet suprantama aiškiau skaitytojams.
Taigi nieko baisaus aš nematau.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software