Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "We are not asking for a complete opening of NATO’s door, just a small enough opening so that Lithuania can get through it." Lithuanian Prime Minister Gediminas Vagnorius, speaking to journalists in July, 1998
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Baltarusų karinių pergalių top-10
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Vigintas
Posted 2010-03-10 18:19 (#75957 - in reply to #75956)
Subject: RE: Pasiūlymas forumo dalyviams


Extreme Veteran

Posts: 380
20010050101010
VirginijusD - 2010-03-10 17:36

Menkos žinios <...> Klaidingos žinios <...> Netinkamas sulyginimas <...> Klystate <...> Klystate <...> vėl klystate <...>  

Tai Tamstos "argumentai" vien tik iš šios temos. Panašu, kad Ponulis būsit neblogai įvaldęs "juodąją retoriką".
Primenat man vieno veikėjo iš iš prezidento-tapšnotojo bandos elgesį apkaltos metu:
"pasakykite teisybę", "leiskite paklausti teisybės", "leiskite pasakyti teisybę", "ačiū, kad pasakėte teisybę", ir t.t.
Cheap trick.
A dėl "Niekada Neklystantis" - patikėkit, tai TIKRAI ne pavydas...
------------------------------------
Kadangi nesu istorikas, tai nieko "istoriško" ir nesiūlau...
Kad mūsų kaimynai-sėbrai (сябры) mato save "retrospektyviai" praeityje - sveikintinas dalykas. Man imponuoja jų domėjimasis Lietuvos istorija. Tik būtų neblogai, kad objektyviai vertinų savo vietą joje.
Dėka Jūsų taip iki galo ir nedaskaitytos/nesuprastos nuorodos išsiaiškinome, kad šiuolaikinė Baltarusija neturi nieko bendra su Baltąją Rusia. Nonsensas!
Baltąja Rusia šias žemes (Smolenską, Polocką, Vitebską) vadino tikrosios Baltosios Rusios - Maskvos Rusios - atstovai, taip norėdami pagrįsti savo teritorines pretenzijas LDK. Vėliau, įtraukus jas į Rusijos Imperijos sudėtį, jos taip ir buvo vadinamos. Pagal tą pačią logiką dabartinę Lietuvą reikėtų vadinti Šiaurėsvakarine Respublika...
Šiuolaikinės Baltarusijos R. teritorija apima tiek taip vadinamos Baltosios Rusios, tiek Juodosios žemes, tiek etnines lietuvių žemes. Taip kad nei vienas iš šių pavadinimų netinka pakeisti šį nesusipratimą - "Baltarusiją".
Manyčiau, kad mano siūlomas "Lietuvos Rusios" (Русь Литовская) terminas "istoriškesnis" nei Baltarusija. Nors ir nėra tikslus (kaip su Ukraina? ), tačiau pabrėžia "istorinį" ryšį su Lietuva - tai, ko taip trokšta dalis kaimynų. Siūlykit variantus. "Rusia Lietuviškoji"? "Lietrusiai"? :sm15: 


Kokia ten balta rusija ????? Paziurekite carizmo zemelapius, 20a pradzia, Lietuva sudaro dvi gubernijos Vilniaus ir Kauno... Vilniaus gubernija nesiekia ir Traku, bet i ja ieina smulkus administraciniai miesteliai Minskas, Smolenskas, Mogiliovas, kiek tose zemese lietuvisku vietovardziu.... Vilniaus, ar vilnijos, vilniovcu krastas... Tas pasidalinias atsirado Algirdo ir Kestucio valdymo metu, taip ir pasieke 20 a pradzia. Carizmo pagarbus poziuris i senosios Lietuvos istorija - rusijoje pristatyta paminklu 300 metu romanovu dinastijai, ir visuose paminkluose pavaizduoti Kestutis, Algirdas, Vytautas, su pagarba ir su padeka.

O 50 metu sovietmecio, jo prikurti visokie junginiai geografiniai ir kitokie eksperimentai. Na ka apie juos pasakyti sovietus net nekyla ranka lyginti su fashizmu, nebet kaip labai nuozmu fasizma.... Daugelyje saliu uzdrausta fasistine ideologija, reiho pasiekimu slovinimas ir panasus dalykai... Va tikras vis sako, kad daugelis lietuviu palaiko sovietmeti, idomu koks procentas palaikanciu sovietus musu forume, gal kokia apklausele surengus ?
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software