Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "История - это союз между умершими, живыми и еще не родившимися." Эдмунд Берк
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Baltarusų karinių pergalių top-10
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
VirginijusD
Posted 2010-03-16 20:53 (#76068 - in reply to #76056)
Subject: RE: Pasiūlymas forumo dalyviams500500500500200200
Čia straipsnis apie Solomoną Risinskį:
http://www.failai.in/show/F/D3050F65E/Magnus_Ducatus_-_Saliamonas_R...
Buvo lietuviškoje mdl.lt svetainėje (dabar nesu tikras) vėliau prapuolė. Puikus įrodymas, kad patys baltarusiai ir pradėjo save vardinti baltarusiais, o ne, kad būta lenkų sąmokslo, kurio siekta LDK gyventojus kurių savivardis ruskije pakeisti į belarusy.  

Vis tik Ponulis turit rimtų problemų. Nesigėdijat įkelti nuorodas, kurių net pats nesiteikiat iki galo paskaityti. Ar "didybės aura" visiškai užspaudė smegenėles, ar manot, kad visi patikės Tamstos "garbės žodžiu" ir nuorodų neskaitys?
Jūsų pateiktas pavyzdukas ("Puikus įrodymas, kad patys baltarusiai ir pradėjo save vardinti baltarusiais") tėra puikus įrodymas, kad marginalų ir iškrypėlių netrūko visais laikais. Cituoju Tamstos straipsnelį:
"Anksčiau LDK etniškumas sietas su tikėjimu. Nors būta išimčių, paprastai rusinas būdavo stačiatikis, o lietuvis – katalikas. Reformacija ėmė laužyti tradicinius etnokonfesinius stereotipus. Ta prasme galima teigti, kad Risinskis sugebėjo susivokti esąs baltarusis būtent todėl, kad buvo protestantas – kalvinistas." 

T.y. vadintis tiesiog rusinu trukdė "vidinis honoras", bo buvo kalvinistas (kaip ir kai kurių šio forumo marginalų-originalų problemos su tautiniu identitetu).
Apie "Baltarusiją" pezėjo ne savo tautiečiams (būt uždaužę pagaliais?), a laiškuose savo "bojfriendui" užsieniečiui, kur ir taip, Maskvos įtakoje, dalis LDK buvo vadinama Baltąja Rusia."Atradimą" padarė remdamasis tokiu pačiu užsieniečiu.
Po dveju metu jis laiške su nuoroda i Auzonijado darbus, kuri siunte savo draugui ar bendru kuriniu autoriui vokieciui Konradui Ritershauzeriui, pavadino savo Tevyne Leucorossia. 


Ir dar:
Iki Risinskio Baltosios Rusios pavadinima anksciau naudodavo tik svetimšaliai rašytojai 

Beje, jeigu būti visiškai tiksliems - Solomo Rysinius Sarmata vadinosi ne tik baltarusiu, bet ir sarmatu. A iš sarmatų tais laikais save mėgo kildinti lenkiškos šlėktelės (lietuvių kildinosi iš romėnų). Nieko naujo - kompleksai dėl savo kilmės-tautos, bandymas palysti po svetima "šlove", ir tiek... (kaip ir kai kurių šio forumo marginalų-originalų problemos su tautiniu identitetu)
Taigi, remdamasis Ponulio pateikta nuoroda, darau griežtą išvadą :
arba baltarusiai yra sarmatų palikuonys,
arba tą vargšą tautą vadinti baltarusiais yra tokia pat nesąmonė, kaip ir vadinti sarmatais.

Ir pabaigai:
Veliau Risinskis niekad negriždavo prie savo tautybes problemos. Grižes i Didžiaja Kunigaikštyste, tarnavo Kristupui Radvilai Perkunui ir jaunesniajam jo sunui, taip pat Kristupui. Pletojo religine veikla, raše lotyniškas panegirikas savo geradariams, rinko tautosaka ir auklejo Jona Radvila. 

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Taip pat tai įrodymas, kad Baltarusija kilusi iš Baltosios Rusios, kuri imta lokalizuoti LDK teritorijoje nuo 16 amžiaus. 

Blia-blia-blia...
Gero savaitgalio!
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software