Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Anybody can make history. Only a great man can write it." Oscar Wilde
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Baltarusų karinių pergalių top-10
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
incognito
Posted 2010-03-24 14:00 (#76209 - in reply to #76068)
Subject: RE: Pasiūlymas forumo dalyviams500500500500500501010
VirginijusD - 2010-03-16 17:53

Čia straipsnis apie Solomoną Risinskį:
http://www.failai.in/show/F/D3050F65E/Magnus_Ducatus_-_Saliamonas_R...
Buvo lietuviškoje mdl.lt svetainėje (dabar nesu tikras) vėliau prapuolė. Puikus įrodymas, kad patys baltarusiai ir pradėjo save vardinti baltarusiais, o ne, kad būta lenkų sąmokslo, kurio siekta LDK gyventojus kurių savivardis ruskije pakeisti į belarusy.  

Vis tik Ponulis turit rimtų problemų. Nesigėdijat įkelti nuorodas, kurių net pats nesiteikiat iki galo paskaityti. Ar "didybės aura" visiškai užspaudė smegenėles, ar manot, kad visi patikės Tamstos "garbės žodžiu" ir nuorodų neskaitys?
Jūsų pateiktas pavyzdukas ("Puikus įrodymas, kad patys baltarusiai ir pradėjo save vardinti baltarusiais") tėra puikus įrodymas, kad marginalų ir iškrypėlių netrūko visais laikais. Cituoju Tamstos straipsnelį:
"Anksčiau LDK etniškumas sietas su tikėjimu. Nors būta išimčių, paprastai rusinas būdavo stačiatikis, o lietuvis – katalikas. Reformacija ėmė laužyti tradicinius etnokonfesinius stereotipus. Ta prasme galima teigti, kad Risinskis sugebėjo susivokti esąs baltarusis būtent todėl, kad buvo protestantas – kalvinistas." 

T.y. vadintis tiesiog rusinu trukdė "vidinis honoras", bo buvo kalvinistas (kaip ir kai kurių šio forumo marginalų-originalų problemos su tautiniu identitetu).  

Oho! Iš kur žinote apie jo honorą? Sugebėjote iškviesti Rysinskio dvasią ir jos pasiklausti? Visa kita paistalai.

Apie "Baltarusiją" pezėjo ne savo tautiečiams (būt uždaužę pagaliais?), a laiškuose savo "bojfriendui" užsieniečiui, kur ir taip, Maskvos įtakoje, dalis LDK buvo vadinama Baltąja Rusia."Atradimą" padarė remdamasis tokiu pačiu užsieniečiu.
Po dveju metu jis laiške su nuoroda i Auzonijado darbus, kuri siunte savo draugui ar bendru kuriniu autoriui vokieciui Konradui Ritershauzeriui, pavadino savo Tevyne Leucorossia. 
 


Kas čia kieno draugai buvo yra absoliučiai nesvarbu. Marginalai, iškrypėliai - oho kokie žodžiai! Jūs pirma pagalvokite ką rašote. Aš gi jau kartoju n kartų, kad nuo 16 amžiaus Baltoji Rusia taikoma LDK daliai. Solomon Rysinski ir pasivadino pirmuoju baltarusiu. Įrodykite, kad tai ne tautybė? Nepavyks. Išorinį terminą (egzonimą) laisva valia ir niekieno neverčiamas pritaikė sau. Pasaulyje tokių pavyzdžių daugybė. Estai iki 19 amžiaus savęs estais nevadino. Save įvardindavo maarahvas. Vėlgi išorinį vardą priatikė sau (berods 1819) ir tapo estais? Neigiate, kad tai nėra tautybės apibrežimas? Imsite teigti, kad estai negali retrospektyviai įvardinti savęs estais 13 amžiuje? teigsite, kad sakinys "Estija buvo nukariauta 13 amžiuje" yra nelogiškas, ir antiistoriškas? Juk tie patys Estijos (Estonia - kronikose) gyventojai tik užsieniečių šaltiniuose įvardijami estais. Pagal jūsų logiką išeitų Eesti nėra kilusi iš Estonia... Absurdas.


Ir dar:
Iki Risinskio Baltosios Rusios pavadinima anksciau naudodavo tik svetimšaliai rašytojai 

Beje, jeigu būti visiškai tiksliems - Solomo Rysinius Sarmata vadinosi ne tik baltarusiu, bet ir sarmatu. A iš sarmatų tais laikais save mėgo kildinti lenkiškos šlėktelės (lietuvių kildinosi iš romėnų). Nieko naujo - kompleksai dėl savo kilmės-tautos, bandymas palysti po svetima "šlove", ir tiek... (kaip ir kai kurių šio forumo marginalų-originalų problemos su tautiniu identitetu)
Taigi, remdamasis Ponulio pateikta nuoroda, darau griežtą išvadą :
arba baltarusiai yra sarmatų palikuonys,
arba tą vargšą tautą vadinti baltarusiais yra tokia pat nesąmonė, kaip ir vadinti sarmatais.
 

Kodėl nesąmonė vadinti baltarusiais? Nepateikėte nei vieno argumento. Nenuostabu, kad visos Respublikos slavai save įvardindavo sarmatais. Toks tuo metu buvo mokslo lygis ir jie buvo tvirtai įsitikinę, kad kilę iš sarmatų. Suvėlėte į krūvą legendą ir etnonimo baltarusis kilmę.

Kai įrodysite kad estai negali savęs retrospektyviai vadinti savęs estais 13 amžiuje, kai įrodysite, kad latviai negali savęs matyti 12 amžiuje, kai įrodysite, kad suomiai negali matyti savo protėviais hemių ir karelų, o privalo apsiroboti tik sumiais, kai ryžtingai protestuosite prieš žemaičių įvardijimą retrospektyviai lietuviais , ir t.t. (pavyzdžių yra ir daugiau) - va tik tada galėsite teigti kad baltarusiai neturi teisės retrospektyviai matyti savęs kad ir 14 amžiuje.

Man retrospektyvinis požiūris nepatinka, bet toks yra ir nieko čia nepadarysi. Sutikčiau jo atsisakyt, ne bo profesionalūs istorikai jo vengia. Bet tada reikia atsisakyti jo visur, be dvejopų standartų. Ir dabartinius baltarusius vadinti gudais, nes taip lietuviai savo rytinius kaimynus įvardijo nuo seno, kad ir 14 amžiuje.

Ir pabaigai:
Veliau Risinskis niekad negriždavo prie savo tautybes problemos. Grižes i Didžiaja Kunigaikštyste, tarnavo Kristupui Radvilai Perkunui ir jaunesniajam jo sunui, taip pat Kristupui. Pletojo religine veikla, raše lotyniškas panegirikas savo geradariams, rinko tautosaka ir auklejo Jona Radvila. 

--------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Ir ką tai jūsų manymu įrodo?

Taip pat tai įrodymas, kad Baltarusija kilusi iš Baltosios Rusios, kuri imta lokalizuoti LDK teritorijoje nuo 16 amžiaus. 

Blia-blia-blia...
Gero savaitgalio! :sm34: 

"Blia-blia" čia argumentas? Na nežinote, o isterikuojate.

Edited by incognito 2010-03-24 14:09
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software