Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Прошлое - родина души человека. Иногда нами овладевает тоска по чувствам, которые мы некогда испытывали. Даже тоска по былой скорби." Генрих Гейне
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Taip vyko lenkinimas
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
mantas
Posted 2010-04-06 02:10 (#76502 - in reply to #76497)
Subject: RE: ... leidžiama krikštyti lietuvišku vardu


Elite Veteran

Posts: 764
5002005010
Kriwis - 2010-04-05 23:34
Gautume paradoksalią situaciją. Tėvai užregistruoja kūdikį kaip jiems atrodo, poto sumano krikštyti po kokių metų. Jiems sako ne negalima. Tai ką, tada bėgti į civilinės metrikacijos biurą ir keisti vardą? Būtų akivaizdaus religinio spaudimo požymiai. Todėl tenka susitaikyti.  


Mes turbūt vienas kito nesuprantam.

Turiu omeny, civilinės metrikacijos biure jūs galite pavadinti savo vaiką kaip tik norite, nors ir Perkūnu.

Aplamai tarp lietuvių katalikų ypač paplitusi praktika kai vaikui gimus jis registruojamas vienu vardu, o po kurio laiko (dažnai metų ar daugiau) jis pakrikštijamas visiškai kitokiu, "šventu" vardu. Tas "krikšto" vardas ničniekur oficialiame gyvenime (išskyrus Katalikų Bažnyčios dokumentacijoje) nefigūruoja, niekur nieko "zakse" perregistruoti nereikia.

Klausimas toks: ar šiuo metu (2010 mūsų eros metais) Lietuvos Katalikų Bažnyčia oficialiai leidžia krikšto vardą parinkti lietuviškos kilmės ("nešventą")?

Man gimus (197x-aisiais) tėvams kunigas neleido krikštyti "Mantu", liepė parinkti "šventą", dėl ko mano tėvas nepaprastai purkštavo. Mano jaunesniajai seseriai (198x-aisais) jau leido krikštyti tautiniu "nešventu" vardu. Po Nepriklausomybės metų "kalbama" jog krikštyti lietuviškais vardais vėl nebegalima - bet tik "kalbama" (VBS), pirminių teisinių šaltinių nežinau. Draugams vaiko krikštyti "Rimantu" neleido, bet gal tai tik kunigo užsispyrimas?

Ar yra koks nors dokumentas (pvz., "Vyskupų suvažiavimo nutarimas dėl Krikšto sakramento" ar pnš) kur vadynas tiesiai šviesiai reglamentuojamas, ir kokia tokio reglamentavimo motyvacija?

Ar krikštyti savo vaiką lietuvišku vardu galiu tik už LR ribų, kur katalikų kunigai tokių parėdymų neturi, ar vis tik ta taisyklė galioja universaliai?
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software