Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "История вынуждена повторяться, потому что никто ее не слушает." Лоренс Питер
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Baltų ir slavų etnogenezė
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
VirginijusD
Posted 2010-04-06 17:26 (#76525 - in reply to #76343)
Subject: RE: Beieškant baltų pėdsakų Ispanijoje...500500500500200200
Paantrinčiau, kad svarbu ir ginklų forma, jų techniniai parametrai, gamybos niuansai. Juk būtent taip ir klasifikuojami ginklai juos priskiriant atskiriems tipams. Rimti vyrai kaip ponas A.Jovaiša taip pat kalba apie sąsajas su regionais, kurie tiesiogiai iki šiol neįvardinami kaip baltiški. Pavyzdžiui Dunojaus. Galima įsitikinti, kad yra apie tai klausimų ir iš Tomo reklamuotų filmukų...  

Ilona Vaškevičiūtė. Žiemgaliai V-XII amžiuje:

Kovos peiliai
Platieji kovos peiliai-kalavijai buvo tik baltų genčių ginklas.
Kol kas neturime nė vieno peilio-kalavijo, rasto už baltų teritorijos ribų. Tačiau ir baltų gentyse jie nevienodai gausiai paplitę. Ypač mėgstami buvo žiemgalių, o jau nuo VIII a. čia jie ėmė vyrauti, išstumti visus kitus peilius. Neįsigalėjo čia ir kalavijai. Gausiau ar rečiau šio tipo peiliai randami visuose žiemgališkuose kapinynuose, tiek pietinėje dalyje, tiek ir šiaurinėje. Tai ilgi masyvūs peiliai, platėjantys nuo medinės rankenos. Netoli geležtės galo iki 8 cm pločio. Jų galas įstrižai nusklembtas, nugarėlė tiesi. Paprastai tokie peiliai esti 27–53 cm ilgio, platusis galas 3,4–8,1 cm pločio.

Žiemgalių kovos peiliai


http://www.knives.lt/node/919
----------------------------------------------
Almogavarai:

Almogavars wore an open-work iron helmet, a sleeveless sheepskin jacket, the abarca (a tunic) and light but tough sandals. They carried a short spear, the azcona, javelins that could pierce armour and a knife, the colltell, which has been reconstructed as a combination of knife and butcher's cleaver. It was very heavy and wide but had a sharp point. The almogavar relied upon his mobility to deal with armoured opponents, throwing his javelins, stabbing at the horses with the azcona and cleaving through armoured joints with the colItell. The Catalan chronicler Ramon Muntaner records that one man 'gave such a cut... to a French knight that the greave with the leg came off in one piece and besides it entered half a palm into the horse's flank.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software