Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "There is only one good, knowledge, and one evil, ignorance." Socrates (469 BC - 399 BC), from Diogenes Laertius, Lives of Eminent Philosophers
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Baltų ir slavų etnogenezė
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Sarunas
Posted 2010-04-08 17:49 (#76598 - in reply to #76435)
Subject: RE: Baltų ir slavų etnogenezė


Elite Veteran

Posts: 1039
5005001010105
> Būtent taip turbūt ir buvo, bet 370-450m. atėjo hunai ir tautas "pastūmė" į vakarus, į p. Europą, o dalį v. baltų matyt ir į Skandinaviją. Būtent tuo metu Dniepro aukštupio senlietuviai "užlipa" ant v. baltų. Gal dėl to mes ir išlikom baltais, kad mūsų teritorijoje baltai maišėsi su baltais o ne su kitakalbiais.

O kokie būtų tokios migracijos “archeologiniai” įrodymai? Kiek teko skaityti, archeologai su hunų sukeltos migracijos pėdsakais sieja tik kai kurriuos radinius, kuriuos jie patys interpretuoja kaip galimą kažkokio klajoklių pavienio žygio į dabartinės Lietuvos teritoriją pėdsaką. Be to tai yra aiškiai ne tas. Kažką apie tai bandė rašyti Volkovaitė-Kulikauskienė, tačiau taip ir neteko rasti kuo gi buvo paremtos šios jos prielaidos.

> Manau žinai, kad dabartinės lietuvių ir latvių kalbos yra rytų baltų kalbos, o ne vakarų baltų.

Teko kažką girdėti :-). Tačiau dabartinės Lietuvos teritorijoje 3-5 a. susiklosčiusias archeologines kultūras archeologai, kaip taisyklė, paprastai išveda iš vakarų baltų pilkapių kultūros, o ne iš brūkšniuotosios keramikos kultūros. Kalbos argumentas, ko gero, gan rimtai prieštarauja neseniai populiarioms “genocidinėms” teorijoms. Tačiau tai galima aiškinti ir, pvz., tuo, kad atėjūnai (daugiausi vyrai) vietinius vyrus išžudė arba išvijo ir pasiėmė vietines moteris.

> Juk dabartinėje Lietuvos Valstybės teritorijoje, Šiaurės Lenkijoje ir Karaliaučiaus srityje, bei visoje dabartinėje Vakarų Baltarusijoje (o iš tikro - Rytų Lietuvoje) akivaizdūs vakarų baltų hidronimai.

Kurioje dabartinės vakarų Baltarusijos dalyje? Be to, tai gali būti susiję ir su istorinių laikų prūsų bei jotvingių migracijomis.

> Toporovo duomenimis ir Maskvos bei pamaskvės galindų teritorijoje hidronimai taip pat yra būdingi vakarų baltų kalboms.

Tai yra pats baltų arealo pakraštys. Labai gali būti, kad tie patys pamaskvio galindai buvo didžiojo tautų kraustymosi laikų atėjūnai į minėtas vietas, pastūmėję ten anksčiau gyvenusius ugrofinus.

> Taigi, senosioms rytų baltų kalboms lieka tik pietrytinė senojo baltų arealo pusė - o kaip tik ten gyveno vadinamieji Dniepro baltai.

Kaip pripažinote kiek vėlesnėje žinutėje, jūs buvote pernelyg kategoriškas. Šiaip, jei bandyti remtis antropologinių tyrimų duomenimis, Denisova savo laiku rašė, kad labai panašaus į iš rytų į vakarus plitusiam stambiam plačiaveidžiui antropologiniam tipui artimi žmonės gyveno ir pietrytiniame baltų arealo kampe. Viena bėda – Lietuvių etnogenezėje “paišomi” antropologinių tipų pasiskirstymo įvairiais I m.e. tūkst. laikotarpiais Lietuvoje žemėlapiai nėra labai tikslūs dėl mirusiųjų deginimo papročio plitimo.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software