Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "People ask for criticism, but they only want praise." W. Somerset Maugham (1874 - 1965)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Baltų ir slavų etnogenezė
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
BishopaZ
Posted 2010-04-14 17:18 (#76738 - in reply to #76736)
Subject: RE: Baltų ir slavų etnogenezė


Veteran

Posts: 276
2005010105
mantas - 2010-04-14 13:07

BishopaZ - 2010-04-14 13:46
Na ir kuo remdamiesi jie taip teigia ? Tik tradicija ir daugiau nieko.  


Remiasi lingvistiniais bendrumais, būdingais vakarų ir rytų baltų kalboms. Pvz., žodynu (upė/apė, akmuo/stalas, vardas/emenis, ugnis/panikė, juodas/kirsnan ir tt), fonetika, sintakse, it tt ir pan ir kt.
Jūs esate girdėjęs apie naudojamus argumentus prieš darydamas toli siekiančias išvadas, tiesa?

Jeigu imant, kad lietuviai tai tik leičiai, tai dabartinėje Lietuvos teritorijoje jie kaži ar 1/5 užima. 

O jeigu imant kad ne, tai dabartinėje Lietuvos teritorijoje užima daugiau.

Be to vėl gryštant prie žemaičių, kurie kaip suprantu priskiriami prie vakarų baltų, tokiu atveju jie tiesiog negali būti lietuviais - juk negali jie būti ir vakarų ir rytų baltai tuo pačiu metu.  


Kuo remdamasis taip teigiate? Žemaičiai yra lietuviai, tiesiog kai kurios tarmės (asimiliavusios pvz kuršių teritoriją ir kt) turi vakarų baltų paveiktą tartį (fonetiką, šiek tiek gal morfologiją), bet ne visus kitus vakarų baltų kalbos požymius. Didžiajai žemaičių daliai ir tai negalioja.

Be to bendrinės kalbos kūrėjas kildinamas iš Viduklės (lietuviais čia nelabai kvepia)  


??? Basanavičius - ne lietuvis ???

ir prie viso to jis gyveno berods dabartiniame Šakių rajone kur vos ne kas antras gyventojas buvo išeivis iš Prūsijos (lietuvninkas). 


Lietuvninkai - ne lietuviai???

Taigi remiantis paprasčiausia-elementariausia logika, pats Jablonskis šnekėjo rytų-vakarų baltų kalbų mišiniu, o ne kokia tais gryna rytų baltų kalba, kurios lokalizacija mano galva galėjo būti tik apie Vilnių, Šalčininkus... 


Taip ir sakykite - nežinau, kuo skiriasi rytų baltų kalbos nuo vakarinių, ir nesivarginsiu domėdamasis. O aš jau pamaniau kad ką nors tamsta įžvelgėte...
 


1.
"Vakarų baltų terminą pirmieji taip pat ėmė vartoti kalbininkai, juo iš pradžių vadindami 1 tūkstantmečio pr. Kr. prūsų ir jotvingių protėvius bei jų kalbą (R.Trautmannas, 20 a. pr.). Kai kurie mokslininkai (K.Būga ir kt.) įrodinėja, kad vakarų baltų prokalbė atsiskyrė apie 1 t-mečio pr. Kr. vidurį. Iš pradžių vakarų baltais vadinta sembų kultūra bei jos pagrindu – 7 a. pr. Kr. susiformavusi vakarų baltų pilkapių kultūra. Ši nuomonė plačiau paplito 20 a. 8 dešimtmetyje (L.Okulicz, J.Okuliczius), be to, vakarų baltais vieni tyrinėtojai vadina ir pirmaisiais amžiais po Kristaus buvusį prūsų, galindų, jotvingių, nadruvių, skalvių, sūduvių genčių kultūros arealą (J.Jaskanis), kiti – ir lietuvių bei latvių protėvius iki 5 a. (J.Antoniewiczius). Kartais vakarų baltais vadinami ir kuršių protėviai."

O kadangi vakarų baltams priskiriami ir kuršiai, tad logiška jog didžioji žemaičių dalis priskiriama vakarų baltams. Manau, užtektų žemėlapį atsiversti.

2. Tai kas tie lietuviai, nes atsivertus berods 7 ar 9a. Lietuvos genčių žemėlapį žemaičiai yra visisškai atskira gentis nuo lietuvių.

3. Tuo pačiu ir teigiu, jog žemaičiai nėra lietuviai, bet jie yra Lietuvos piliečiai tad lietuviai tik ta prasme.

4. Tamsta turit spragų, bendrinės Lietuvių kalbos kūrėjas J.Jablonskis, o ne Basanavičius. Na, o kas dėl Basanavičiaus, tai jis galbūt ir nebuvo tikras lietuvis. Jis kilęs iš Prūsijos pasienyje buvusio Bartininkų kaimo (manau kaimo pavadinimas apie galimą kilmę šį tą pasako).

5. Tamsta turit spragų, lietuvninkai Mažosios Lietuvos-Prūsijos panašiai į lietuvių kalbą kalbėję žmonės. Jiems priskiriami sembai, nadruviai, skalviai, kuršiai ir t.t.

6. Jei nenori - niekad neįžvelgsi

Edited by BishopaZ 2010-04-14 17:19
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software