Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/

[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "History is Philosophy teaching by examples." Thucydides
- (Added by: Tomas Baranauskas)

Baltų ir slavų etnogenezė
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 

mantas
Posted 2010-04-15 17:45 (#76774 - in reply to #76763)
Subject: RE: Baltų ir slavų etnogenezė

Elite Veteran

5002005010
BishopaZ - 2010-04-15 15:27
Aš esu programuotojas, mano visas darbas remiasi LOGIKA. Logikos tavo teiginyje, jog Donelaitis rašė rytų baltų kalba visiškai nėra. Jis rašė arba vakarų baltų kalba arba rytų-vakarų baltų kalbų mišiniu, bet tikrai ne rytų baltų kalba. 

Nu va kaip gerai. Pilstai prielaidas ir spekuliacijas, o kalbi apie logiką.

Pritaikyk savo argumentus baltarusiams, ir atsakyk į klausimą - kokia "baltų" kalba kalba baltarusiai?

Spekuliacijos atsidužo į faktą, faktai nukentėjo :-/ Vakarų baltiškų pėdsakų taip ir neaptikai, aptariamojo pirminio rašytinio šaltinio nenagrinėji, bet garsiai tvirtini kad sniegas juodas.

2. Donelaitis gimė ir augo Gumbinės apskrityje, na o ši kaip žinia apėmė didžiąją dalį Nadruvos. 

O Lukašenka gimė ir augo Baltarusijoje, kuri kaip žinia apėmė didžiąją dalį baltų gyvenamų žemių. Na ir kas, kokie genai?

3. Nadruvių palikuoniai nebuvo LDK gyventojų asimiliuoti, nes:
- migracijos į exNadruvą iš Lietuvos veik nebuvo (buvo tik labai nežymi), tačiau migracija iš exNadruvos į Lietuvą buvo gan nemenka ypač 18a. pab.-19a.pradžioje sustiprėjus germanizacijai.
- LDK nebuvo leidžiama praktiškai jokių leidinių lietuvių kalba, tad lietuvybės kultūrinės plėtros praktiškai nebuvo.

O kalba rašytiniuose šaltiniuose - praktiškai be jokių vakarų baltų kalbų ženklų. "Logika" nekliūva?

Abejoju ar tu segbėsi įrodyti nors vieną priešingą teiginį mano pateiktiems.... Ir tikrai kai vakarų-rytų baltų kalbų mišinį laikai rytų baltų kalba lyginti būna labai sunku. 

"Mišinys" turi turėti nors kažkiek vakarų baltiškų požymių. Nerasta. Nepateikei.

Čia net ne "teiginiai", o kažkokios fantazijos.

Pasiėmei XXIa LR žemėlapį, ir fantazuoji - čia vakarai, čia rytai, pavadinkime šiuos žmones vakarų baltais... na gerai, mišiniu... koks aš įžvalgus... o čia Maskva, irgi baltų gyventa... Medvedevai, labas! Vyslos žemupys - vakarų baltiškas... Donaldai Tuskai, kails!

"Visos šios aukštaičių gentys – tai vakarų baltų gentys." 

Pritariu - čia gerokai Jovaiša užlenkė. Įdomiausioje vietoje nutraukėte dėstymą. Kuo remiasi, sėlius, žemgalius ir net aukštaičius vadindama svakarų baltų gentimis? Hidronimais, toponimais - kuo?

Maždaug V a. antroje pusėje – VI a. pradžioje į šias vietas iš pietryčių atėjo naujieji gyventojai. Jie atsinešė pilkapių pylimo tradiciją ir naują mirusiųjų deginimo paprotį.  

Religiniai papročiai pasikeitė, o inventorius liko tas pat. Jovaiša ko gero atstovauja mokyklai, matančiai žmonių migraciją, o ne religijos plitimą. Remdamiesi tais pačiais duomenimis, pvz Mažiulis teigia atvirkščiai - akivaizdžią migraciją iš rytų į vakarus.

http://forum.istorija.net/forums/thread-view.asp?tid=1482&mid=17398

Top of the page Bottom of the page

Frozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software