Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Vytauto Didžiojo žirgo išmaudymas Juodojoje Jūroje mums ne ką tepadėjo. Geriau jis būtų pajodinėjęs Baltijos pakrante ir čia išmaudęs savo žirgą." Vytautas Alantas (1902 - 1990)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Baltų ir slavų etnogenezė
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
BishopaZ
Posted 2010-04-20 16:22 (#76835 - in reply to #76780)
Subject: RE: Baltų ir slavų etnogenezė


Veteran

Posts: 276
2005010105
Žygeivis - 2010-04-15 17:49

BishopaZ-ui

Yra labai paprastas būdas paneigti visus jūsų išvedžiojimus.

Pasižiūrėkite lietuvių tarmių žemėlapį ir pamatysite, jog visa Mažoji Lietuva (tiek Klaipėdos krašto pietinė dalis, tiek ir Karaliaučiaus (Tvankstos) kraštas - tai yra ir buvusi Nadruva, ir buvusi Skalva, ir netgi Semba (tikrai prūsiška žemė)) yra aukštaičių tarmėms priskiriamas plotas.

The Maps of Lithuania with Samogitian Dialects' Borders
SAMOGITIAN DIALECTS
http://samogitia.mch.mii.lt/KALBA/kalbimages/Z_zem.gif

Traditional Classification of Lithuanian Dialects
http://samogitia.mch.mii.lt/KALBA/kalbimages/S_tarmes.gif

New Classification of Lithuanian Dialects
http://samogitia.mch.mii.lt/KALBA/kalbimages/N_tarmes.gif

Ką tai reiškia?

Ogi tai, kad lietuvių kalba čia atėjo ir įsigalėjo jau seniai, o vietinių vakarų baltų kalbomis kalbėjusių žmonių buvo santykinai mažas kiekis ir jų tarmės didelės įtakos čionykštėms lietuvių kalbos tarmėms nepadarė.

O štai pajūryje ir dabartinėje Žemaitijoje vakarų baltų, matyt, buvo daug daugiau ir jų kalbos (tarmės) padarė didelę įtaką čia atėjusių lietuvių tarmėms, kurias mes dabar vadiname žemaitiškomis.

Beje, gali būti, kad tą vakarų baltišką įtaką gavo dar ir "senieji žemaičiai", kada asimiliavo sėlius, žiemgalius ir kitas (spėjamai vakarų baltų kalbomis kalbėjusias) gentis Žeimenos ir Nevėžio upės baseinuose, ir toliau į vakarus bei šiaurę, o po to buvo "pastumtos" dar toliau į vakarus...

O Donelaitis, kaip ir kiti iš Mažosios Lietuvos bei Suvalkijos kilę lietuvių raštijos pradininkai, kaip rodo jų raštai, jau kalbėjo įvairiomis aukštaičių tarmėmis.

Taigi, reikia aiškiai skirti įvairius istorinius laikotarpius.

Ir nepainioti archeologijos su kalbotyra, genetikos su lingvistika. 


Vieni priskiria vienus vieniem, kiti kitiem, trumpai tariant kaip kam patinka. Tačiau žiūrint pagal teritorijas ir Nadruva ir Semba, ir Kuršas ir ta pati Sūduva niekada nebuvo laikoma "natūrali" Lietuvos dalis ir jos gyventojai lietuviais bent jau karų su kryžiuočiais laikais nebuvo laikomi lietuviais. Tad siūlau viską nuo to ir pradėt.
Vienas dalykas, kurį čia visi bandot priklijuoti, tai jog kažkokie mistiniai "lietuviai", be to tada žemaičiai saves lietuviais tikrai nelaikė, asimiliavo viską aplinkui.... Gerbiamieji kokiu būdu a? Televizijos, radijos ar spaudos sklaida padėjo tai padaryt? Jūs ką patys tikit kad tarkim į 20 sembų gyventojų kaimą, atvykus dviem lietuviams, šie visus vietinius sugebėdavo asimiliuot??? Visi sakysit buvo didesnė migracija iš LDK, deja šita prielaida tik hipotetinė, neturinti JOKIŲ įrodymų, o tiesiog taip priimta, nes "visos kitos teorijos, tada būna lengviau įrodomos". Ir nereikia pykti ženklios migracijos įrodymų iš LDK į Prūsiją NĖRA ir viskas dedam tašką. Tai kaip jie buvo asimiliuot a? Kas ką asimiliavo ir ar išvis kas nors buvo asimiliuotas? va čia turi būt pagrindinis klausimas, deja matau kad daugumai šis klausiams iš viso nėra priimtinas.


Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software