Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "We are not asking for a complete opening of NATO’s door, just a small enough opening so that Lithuania can get through it." Lithuanian Prime Minister Gediminas Vagnorius, speaking to journalists in July, 1998
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Baltų ir slavų etnogenezė
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
BishopaZ
Posted 2010-04-20 16:44 (#76836 - in reply to #76788)
Subject: RE: Baltų ir slavų etnogenezė


Veteran

Posts: 276
2005010105
Sarunas - 2010-04-15 23:31

> Ginčijimąsi manau ar jų kalba buvo vakarų baltų ar vakarų-rytų baltų mišinys (kaip ir pereinamoji).

Tikrai? O gal verčiau paskaitykite ką apie tai rašo, pvz., Zinkevičius?

> Pasiremk elementaria logika, jei sugebi, paprastai tai daug ką pasako apie kilmę ir kalbą...

Pasiremiu logika. Mustafa Kemalis-Atatiurkas gimė Tesalonikuose. Reiškia jis buvo žymiu graikų veikėju :-). Tamsta girdėjote tokius žodžius kaip kolonizacija arba asimiliacija?

> Prašom man nors vieną šaltinį, kuriame būtų teigiama, kad į Nadruvą migravo krūvos lietuvių. Tavo nelamei, bent aš tokių faktų neradau.

Blogai ieškojai.

> Konkretaus šaltinio nenurodysiu, tačiau internete tai buvau radęs. Be to sudarinėdamas savo geneologinį medį, tai galėjau tik patvirtinti. Be to netiesioginis įrodymas tam dar gali būti evangelikų-liuteronų ir katalikų santykis 18a.pab.-19a. pradžioje, atmetus žydus, buvo katalikų nenaudai (tai iškrenta iš bendro Lietuvos konteksto). Jis niekaip kitaip tik migracija iš Prūsijos į Šakių, Vilkaviškio, Marijampolės rajonus ir gali būti paaiškintas.

Ką bendro galima lietuvininkų (ir Rytprūsių vokiečių?) migracija į Suvalkiją turi su nadruviais?

> > Prašom pavardinti lietuvių literatūrinius kūrinius iki Donelaičio išėjusius.

Apsispręsk ko nori - prieš tai buvo pageidaujama leidinių lietuvių kalba. Dabar jau peršoki prie grožinės literatūros. Steponas Jaugelis Telega tiks? Beje, prie lietuviškosios Rytprūsių raštijos ištakų buvo išeiviai iš LDK - Abraomas Kulvietis, Stanislovas Rapolionis, tas pats Martynas Mažvydas. 


Iš kur tu žinai kaip iš tikro kalbėjo vakarų ir rytų baltai? Vakarų baltus (nadruvius, sembus, skalvius) asimiliavo lietuviai - mitas. Vienintelis galimas būdas asimiliuoti tais laikais - migracija, deja nėra jokių dokumentų ir t.t. apie tokios migracijos buvimą. Taigi grįžtam vėl prie to paties kokios iš tikro buvo rytų ir vakarų baltų kalbos? Šakių rajonan kėlėsi labai daug pabėgėlių iš Prūsijos, taip pat gryžo dalis senųjų gyventojų, kurie buvo prisiglaudę LDK (berods prie Kauno). Kėlėsi ir žemaičių/aukštaičių. Visgi liaudiškai tariant čia gavosi didelė košė. Kaip tu gali teigti, jog zanavykų šnektai exprūsai ir exsūduviai, JOKIOS įtakos nepadarė, kad ir kokie skaitlingi jie buvo????? Kur tavo logika? Keli (pabrėžiu keli) įkurti vokiečių kolonistų kaimai ir tie šnektai gan ženklų poveikį padarė, o anie matai jokio....

"> Prašom man nors vieną šaltinį, kuriame būtų teigiama, kad į Nadruvą migravo krūvos lietuvių. Tavo nelamei, bent aš tokių faktų neradau.

Blogai ieškojai."

Tai pirmyn būk pirmas, suradęs nors vieną šaltinį. Tavo argumentacija tikrai dieviška - pagrindžiam savo seną teoriją faktų neturėjimu... Kad keli garsūs piliečiai pabėgo nuo realigijos ir t.t. persekiojimų, tai nereiškia jog ištisi kaimai ten bėgo slėptis, nes matai anie norėjo liuteronais o ne katalikais būt.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software