Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "The palest ink is better than the best memory." Chinese Proverb
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Baltų ir slavų etnogenezė
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Bolia
Posted 2010-05-01 00:00 (#76924 - in reply to #76916)
Subject: RE: Baltų ir slavų etnogenezė500500500500200100101010
Visą laiką teigi lietuviai asimiliavo ir anie sulietuvėjo. Matau turi bėdų su lietuvių kablos žodžių reikšmėmis... 


O Jūs turite bėdų su akimis. Jei pasivaideno, kad aš "visą laiką teigiu lietuvius ką nors asimiliavus", tai pasiskaitykite dar kartą - to nebuvo. Jūsų provokacinis pavyzdys su mongolu nesiskaito - jis hipotetinis. Automatiškai sekusius išvedžiojimus apie žodžių reikšmes pasilikite sau.

Tikroji rytų baltų kalba galėjo būti mažaug 12a. lietuvių genties naudota kalba 


Štai čia ir visų nesutarimų priežastis. O kodėl XII a. lietuvių genties vartotos kalbos nevadinate tiesiog lietuvių kalba?
Baltai susiformavo ne vėliau kaip prieš 4000 metų, prokalbė suskilo į rytietiškas ir vakarietiškas kalbas ne vėliau kaip prieš 2500 metų, jei priimsime naujausias teorijas, tai tie skaičiai padvigubėja. O Jūs - XII amžiuje... Esate nesąžiningas tiek iki tol gyvenusiems rytų baltams, tiek tuo metu šiauriau gyvenusiems latgaliams.

Dabartinė bendrinė lietuvių kalba yra sukurta zanavykų(kuri yra susdarusi maišantis prūsams, žemaičiams, aukštaičiams ir šiek tiek vokiečiams) tarmės pagrindu 


Aš suprantu, ką norite pasakyti žodžiu hibridas. Tačiau nesusišnekam ne kiek dėl faktų, kiek dėl terminų ir sąvokų. Ne paslaptis, kad zanavykų teritorijos savu laiku buvo aptuštėjusios ir vėliau apgyvendintos įvairių emigrantų, kurie atsinešė čia savo kalbas ar žodžius. Bet mes galim dabar tik spekuliuoti, kiek čia atsikėlė prūsų, žemaičių ar aukštaičių, net jei kas ištirtų tų gyventojų genetiką - svarbiausia mūsų klausimu ne kraujas, o kalbinis palikimas. O štai zanavykų kalboje XX amžiuje nereikia ieškoti didelio išskirtinumo - ji mažai kuo skyrėsi nuo tarmių rytų Lietuvoje ar pietų Žemaitijoje, tačiau smarkiai skyrėsi nuo prūsų kalbos paminklų. Visiškai sutinku, kad lietuviai XII amžiuje kalbėjo kiek kitaip, nei dabar, tačiau, Jūsų nelaimei, taip jau atsitiko, kad kalbotyros mokslas įsivažiavo tik XX amžiuje, tad būtent tik tada pradėta klasifikuoti kalbas pagal egzistuojančius pavyzdžius. Būtent kalbotyrininkai nustatė baltų kalbų arealą, jų santykį su kaimyninėmis kalbomis, aprašė tarmes, patarmes ir šnektas, pagal išskirtinius bruožus sugalvojo rytų ir vakarų baltų terminus. Visi jų paskelbti terminai yra priimti ir vartojami kitose mokslo šakose, jie turi konkrečias reikšmes ir paskirtis. O Jūs - "tikrieji" rytų baltai...

Savo laiku V.Kudirka irgi rusų valdžios buvo laikomas pigiai politikuojančiu 


Ką tai turi bendro su aptariamu klausimu?

Asimiliuotą mongolą, rusą, indusą, negrą aš galiu laikyti lietuvos piliečiu, bet lietuviu niekada 


Aš suprantu, asimiliuotą mongolą galima atpažinti iš rasinių ypatumų, bet čia kaip pasiseks, jei pastarojo geneologijoje įsiterps "tikresnis" lietuvis, tai gali paveldėti ir šio bruožus, tada jau ne taip paprasta. Aš asmeniškai apie savo protėvius nieko nežinau seniau nei XIX a. vidurys, tiesiog nebeįmanoma nustatyti, tad negalėčiau atmesti galimybės, kad tarp jų įsipaišęs koks mongolas ar tuo labiau rusas, bet jei kada ir sužinočiau, lietuviu savęs vadinti nesiliaučiau, o Jūs?

Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software