Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "How much easier it is to be critical than to be correct." Benjamin Disraeli (1804 - 1881), speech, January 24, 1860
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Baltų ir slavų etnogenezė
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Arūnas Armonas
Posted 2010-05-24 13:07 (#77347 - in reply to #76288)
Subject: RE: Prūsai = gotai


Elite Veteran

Posts: 1041
50050010101010
Bolia - 2010-03-28 22:57

Nusprendžiau apreikšti vieną teoriją apie prūsų ir gotų giminystę.
Kadaise palei Baltijos pakrantę gyvavo tokia Pamarių kultūra, kurios gyventojai mėgo žvejoti, rinkti gintarą ir jį apdirbti, ypač bendrauti ir prekiauti su kaimynais. Nebetilpdami savo žemėse jie ėmė plėstis. Rytiniai pamariečiai susimaišė su Rytų Pabaltijo virvelininkais ir ilgainiui sukūrė Vakarų baltų Pilkapių kultūrą (prūsų protėviai). Vakariniai pamariečiai ilgainiui įsiliejo į Veidinių urnų kultūrą, kurios šiaurinėje dalyje vėliau susidarė Vielbarko kultūra. Pačių vielbarkiečių gotais vadinti negalime, nes ši kultūra išleido dar ir vandalus bei kitas gentis, tačiau tie vielbarkiečiai, kurie gyveno šiapus Vyslos ir spaudėsi tarp Vakarų pilkapių ir Pševorsko kultūrų, kurie vėliau, sumišę su galindais, patraukė į pietryčius, greičiausiai ir yra tikrieji gotai.

 


Gal tamsta pats to ir nenorėjai bet savais žodžiais atpasakojote Jordaną su logiškom archeologinėm argumentacijom, ir Skandijos žemėlapis yra! Nuo savęs pastebėsiu kad Wielbarko kultūros plitimas į rytus tiksliai sutampa su prūsų ir jotvingių žemėm. 1994m. buvo surastas labai turtingas Wielbarko kultūrai priskiriamas kapinynas, man tos įkapės atrodo labai jau baltiškos: http://forum.istorija.net/forums/thread-view.asp?tid=4427&mid=77286...
Būtų įdomu išgirsti jūsų Bolia nuomonę.
Kad prūsai ir jotvingiai lenkų kronikose ištisai ir pabrėžtinai vadinami gotais/getais, aš jau rašiau. Gudų diduomenės vardų baltiškumas man irgi akivaizdus, jų atitikmeys matosi yra lietuvių vardyne, pvz. :

[J]agila - Jagėla, Jakila
Baduila - Butvila
Totila - Tautvila
Witingis - Fetingis, Betingis
Ildebad - Girdebutas
Ildefons - Girdvainis
Goilsvinta - Gaile Švinta
Liuvigildo - Liaugirdas
Iodovacer, Odoacer - Juodakeris, Juodvagiris ar pan.
Sisebutus - Šešbutas
Wamba - Vambutas
Kindila - Gintila
Teudis - Tautis, Tautkus
Theodohadus - Tautaitis
Walia - Vala ir t.t.

Iki galo ištyrus vardyną būtų galima netgi gana tiksliai išaiškinti gudų kalbos ypatybes ir panašumus su lietuvių tarmemis. Krenta į akis, kad dažnai žodžio pradžioje netariama ar silpnai tariama g- (Ildebad - Girdebutas, Ildefons - Girdvainis), ką yra pažymėjusi ir J. Rosales. Pastebimi izoglosų skirtumai :

lietuvių dabartinė - gudų:
ai - oi, o, a
au - eu, eo, o
but, bud - bat, bad, but
en - in
gird - gild, ild

Kaip ir lietuvių k. ryškus l-r, k-g, t-d kaitaliojimasis, netgi to paties vardo užrašymo skirtinguose variantuose (pvz. Gesalec, Geseric).

Jokiais skandinavais ča net nekvepia, čia gyniausi baltai ir labai labai artimi mums, čia tiesiog mūsų protėviai.Edited by Arūnas Armonas 2010-05-24 13:09
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software