Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/

[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." Albert Einstein (1879 - 1955)
- (Added by: Tomas Baranauskas)

Baltų ir slavų etnogenezė
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 

Bolia
Posted 2010-05-25 03:05 (#77362 - in reply to #77347)
Subject: RE: Prūsai = gotai

500500500500200100101010
savais žodžiais atpasakojote Jordaną su logiškom archeologinėm argumentacijom 

Oi, ne... . Kur mano pasakojime trys laiveliai su dviem tautom?

Nuo savęs pastebėsiu kad Wielbarko kultūros plitimas į rytus tiksliai sutampa su prūsų ir jotvingių žemėm 

Man ši tema įdomi, todėl visada reaguoju į tokias miglotas užuominas. Kaip žinia, eros pradžioje prūsų ir jotvingių kaip tokių dar nebuvo (nebent turite kitų duomenų!), todėl nebuvo ir jų žemių. Taigi gal galėtumėt patikslinti, su kokiomis žemėmis sutapo tas plitimas, kuo pasireiškė tas sutapimas ir kuo remiatės? O gal tai tik bandymas palyginti su XIII amžiaus žemėlapiu?

prūsai ir jotvingiai lenkų kronikose ištisai ir pabrėžtinai vadinami gotais/getais 

Tikrai ne ištisai ir pabrėžtinai, bet pasitaikydavo. Nedaryčiau iš tos musės dramblio, visgi netoliese gotų gyventa. Juk baltarusių lietuviškas vadinimas gudais irgi iš tos pačios serijos, ar ne? Man šioje košėje įdomiausias yra žemaičių etnonimas samogetai, kuris jau tikrai ne epizodiškai, o ne vieną šimtmetį vyravo raštuose. Tai akivaizdus sudurtinis žodis, kuris galėtų reikšti "žemiai getai". Tomo paaiškinimas:
lotyniška forma „Samogitia“ atsirado iš vokiškų „Samaiten“, „Samoyte“ ir panašių. Vokiečiai raidę „s“ prieš balsį tarė (ir tebetaria) „z“ (garso „ž“ jie neturi, jo pakeitimą į „z“ galėjo lemti ir tai, kad žemaičių vardą jie pirmiausia išgirdo iš kuršių arba prūsų), raidę „g“ viduramžiais rašydavo vietoj „j“, balsis „a“ rodo buvus atvirą balsį „e“. Tai gal kiek sudėtingiau, bet tikra – kalbininkai žino, ką sako 

Ar Jus tai įtikina? Man tai primena Gedgaudo stilių, kai iš bet ko išvedžiojama kas tik norisi.
Ir kaip čia neprisiminti lietuvių kilmės iš gotų teorijos... Plius ta netikėtai pasirodžiusi Centrinės Lietuvos plokštinių kapų kultūra (aukštaičiai), kurios antropologinis tipas kiek skyrėsi nuo aplinkinių ir R.Denisovai labai priminė Černechovo kultūros kaukoles.

buvo surastas labai turtingas Wielbarko kultūrai priskiriamas kapinynas, man tos įkapės atrodo labai jau baltiškos 

Čia man iškyla klausimas: kas yra baltiška? Baltai - labai didelis masyvas, ir jis nevienalytis. Tarkim Žemaitijos pilkapių ir Brukšniuotosios keramikos kultūrose segės skiriasi, kaip ir daugelis kitų dalykų. Taip pat yra ir panašumų, tačiau ne tik tarpusavyje, bet ir su visai ne baltiškais kraštais. Tam tikras įkapių segmentas, šiuo atveju papuošalai, dar nieko neįrodo, ypač žinant, kad didžioji dalis buvo importuojama iš Romos imperijos ir kitų amatų centrų, o ir vietiniai gamintojai stengėsi kopijuoti importinius, įterpdami tik smulkmenas, pvz ornamentiką, arba naudodami pigesnes medžiagas. Minimo Vielbarko kultūros kapinyno išsami analizė pati iš savęs dar nieko neįrodys, nes tai gali būti ne baltai, nes skirtinga kultūra, bet gali būti ir baltai, tik atskira gentis. Kažką įrodyti ar šiaip padaryti išvadas reikia lyginti ne tik papuošalus ar visas įkapes, bet kultūros visumą, įskaitant laidojimo papročius, gyvenimo būdą, ryšius su kaimynais. Archeologai, tyriantys vieną kurią kultūrą, yra bejėgiai atskleidinėti etnines mįsles, tačiau jie daug gali pasakyti, jei disponuoja daugelio kultūrų tyrimo medžiaga. Tik palyginus kultūras laike ir erdvėje, galima nustatyti jų kilmę, migracijas ir ryšius, kol pasiekiami kitų šaltinių duomenys, pvz metraščiai, tada ir daromos išvados. Vielbarko kultūra siejama su Skandinavija dėl jos laidojimo vietų, naudojant sudėtingas akmenų kombinacijas. Kažką panašaus galima rasti ir pas kuršius, tik mažesnių apimčių, tad čia dar svarstytinas klausimas.
Top of the page Bottom of the page

Frozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software