Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Those who cannot remember the past are condemned to repeat it." George Santayana (1863 - 1952), The Life of Reason, Volume 1, 1905
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Statybų panorama
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Aštrusis_dantis
Posted 2010-04-14 15:15 (#76735 - in reply to #76641)
Subject: RE: Rangovo sutartis


Expert

Posts: 1270
500500200501010
Kriwi tu truputi viska ne taip supranti Rangovas isrenkamas konkurso tvarka, po to pasiraso sutarti ir tik po to gauna jau visa detalia dokumentacija.... 


Matau truputi nesigaudote konkursų reikaluose, tad patikslinsiu. Konkursai būna 2 tipų (kalbu apie statybinius, ne juridinius reikalus) visuomeninės statybos srityje:
1. Savivaldybė, ministerija ir t.t. konkuro būdu išrenka projektuotoją (kas šiuo atveju ir įvyko) jis išsiima sąlygų sąvadą, parengia techninį projektą, jį ekspertuoja ir jį suderina. Tada skelbiamas konkursas statybos darbams. Visos dalyvaujančios įmonės gauną po PILNĄ suderinto techninio projekto kopiją ir paskaičiuoja kainą.
Tada rengiamas Darbo projektas. Tokios paskirties objektams jis būna ekspertuojamas. Ir tik tada prasideda statybos darbai. Darbo projektas gali būti rengiamas lygiągrečiai statyboms (kai statybos truputi atsilieka - yra pamatų darbo brėžiniai stato pamatus ir tuo metu kol stato pamatus projektuoja sienas ir t.t. grubiai šnekant).

2. Savivaldybė skelbia konkursą statybos ir projektavimo darbams kartu. Tokiu atveju paprastai būna kartu su konkursiniu pasiūlymu (iš esmės kainos ir statybos termino) rengiami ir PROJEKTINIAI PASIŪLYMAI. Šiuo atveju būna visokie po to niuansai ir gali projektas keistis stipriau.

Jei gerai pamenu čia buvo pirmas variantas

Miksys nera istorikas nei pagal issilavinima, nei pagal specializacija, kiek suprantu jis arhitektas, vadovauja konstruktoriams kurie ir ruosia statybu brezinius ir specifikacijas, o cia jau absoliuciai technologiju sritis, reguliuojama statybu reglamentais (STR-ai), naudojamu gaminiu specifikacijomis ir kitais specialibyniais dalykais, kuriu beje negalima jokiu budu pazeidineti.... 


Projektuotojams galioja ne tik STR'ai bet ir KVADiniai, higieniniai ir t.t. reikalavimai, o tokios paskirties statiniams dar ir archtektūrinė taryba. O jokių būdu tai per skambiai pasakyta. Jei būtų jokiu būdu tai ir Gedimino bokšte būtų prireikę antrą laiptinę pastatyti, yra visokios išimtys. Jei negali išpildyti kokio nors reikalavimo rašai raštą į aplinkos ministeriją ir joje sprendžia ar leisti pažeisti ar ne ir kokios kompensacinės priemonės.

O miksio projektas paruostas taip, kad patyres statybininkas negali jo igyvendinti, del tecniniu priezasciu...... Is ko seka, kad pats Miksys savo specialybeje profanas, nesugeba paruosti projekto kuri galima realizuoti.... tai ir yra sarlatanizmas tik ne istorijos bet arhitekturos prasme  


Gal jūs mažiau pasakomis tikėkite, kiekvieną sykį kai statybininkas pareiškia, kad negali įgyvendinti tai tereiškia tik tai, kad brangu ir techniškai sudėtinga.

Visdelto idomu - o kas uzsakovas, konkreti pavarde, tas zmogus kuris pasiraso uz uzsakova ? 


Užsakovas Kauno savivaldybė.

Mano akimis Miksys tik smulki stotine paprastute, atliekanti oralini uz 10 lr 


Mano nuomone jūsų supratimas, kas tai yra projektavimas ir statyba švelniai tariant diletantiškas, o išsireiškimai delfio lygio.

Edited by Aštrusis_dantis 2010-04-14 15:17
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software