Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Dar ir šiandien mes mėgstame pasididžiuoti garsiąja lietuviška tolerancija, kuri betgi pražudė imperiją ir vos nepražudė pačios tautos." Vytautas Alantas (1902 - 1990)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Dar apie vėliavą
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
Arūnas Armonas
Posted 2010-06-09 22:42 (#77666 - in reply to #77462)
Subject: RE: Dar apie vėliavą


Elite Veteran

Posts: 1041
50050010101010
http://www.balsas.lt/naujiena/235633/musu-trispalve-sis-tas-ir-kai-...

Pasirodo, kad jau 16 a. Žygimanto Augusto ir vėlesnių Lietuvos valdovų laikais prie svarbių dokumentų Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštijoje tvirtinami antspaudai buvo perrišami trispalve geltonos, žalios ir raudonos spalvos šilkine susukta virvele. Lenkija labai dažnai, bet gal nebūtinai visada, savo antspaudus perrišdavo raudonos ir baltos spalvos derinio virvele. Norėdami jau galėtume įžiūrėti tam tikrų spalvų tradiciją šioje valstybės tvarkymo srityje. Trispalvė virvelė, žinoma, dar ne vėliava, nėra ką ir lyginti, bet visgi šioks toks mažas istorijos faktelis, paliudijantis tų spalvų buvimą mūsų valstybėje jau ir gilioje senovėje. Kas bent kiek supranta istorijos smulkmenas, puikiai žino, kad dažnai įdomioji istorija prasideda nuo vieno plono siūlelio, susuktos virveles, mažo taškelio ar kokio atsitiktinai pastebėto mažmožio. Taip ir čia. Visur turi būti tam tikra tradicija, istoriškumo raida, nors ir tokia plona, kaip tas prie lietuviško antspaudo pervertas trispalvis siūlelis.

Jau apie trisdešimt metų draugaujant su istorijos, heraldikos, numizmatikos, sfragistikos, faleristikos mokslais ne kartą teko patirti ir įsitikinti praktikoje, kad tokių tradicijų pas mus būta. Antai, Varšuvos Karalių rūmuose yra saugoma 1605 m. nežinomo dailininko spalvota kompozicija, vaizduojanti Žygimanto III Vazos ir Konstancijos Austrijietės vestuvių parado įvažiavimą į Krokuvą. Vestuvių parade žygiuojanti Abiejų Tautų jungtinė sparnuotųjų lietuvių ir lenkų raitelių kariuomenė atvaizduota su išskirtinėmis vėliavomis: lenkų kariai su baltos ir raudonos spalvos deriniais išpuoštomis vėliavomis, lietuviai raiteliai – su geltonos, žalios ir raudonos spalvos trikampėmis vėliavomis. Kitame epizode žygiuojantis pėstininkų lankininkų (šaulių) pulkas neša keturias vėliavas, iš kurių net dviejose naudojamas geltonos, žalios ir raudonos spalvos derinys, pasikartojantis 10-tyje ar 11-koje juostų. Po šiomis vėliavomis matomas būgnininkas, žygiuojantis su raudonos spalvos būgnu, kurio centre yra baltas lietuviškas raitelis – Vytis. Karių uniformos tamsiai žalios spalvos, prie jų geltoni krepšiai strėlėms sudėti, kepurės išpuoštos ryškiai geltonos, žalios ir raudonos spalvos plunksnomis. Jei kam nepatinka tokia spalvų vardijimo eilė, galima būtų ją sukeisti, deja, esmė ir spalvų koloritas vis tiek išliks tas patEdited by Arūnas Armonas 2010-06-09 22:52
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2019 PD9 Software