Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/

[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "History is Philosophy teaching by examples." Thucydides
- (Added by: Tomas Baranauskas)

"Lietuvos karys Žalgirio mūšyje",
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 

incognito
Posted 2010-06-09 15:10 (#77650 - in reply to #77643)
Subject: RE: "Lietuvos karys Žalgirio mūšyje",

500500500500500501010
Leliwa - 2010-06-09 10:31

Jūs labai kategoriškai teigiate, kad ant antspaudo pavaizduotas kažkoks su LDK realybe nieko bendro neturintis kario atvaizdas. Taip išeina, kad antspaudų meistras, tarkime, kad pakviestas iš Rygos ar Pragos, ėmė ir pagamino valdovo antspaudą su stilizuotu kariu, kuris nieko bendra neturi su LDK kunigaikščiu ar bajoru-kariu?
Manyčiau, kad valdovas jam pasakė, štai vyruti, mano adjutantas-sargybinis su pilna ginkluote, padaryk tokį antspaude, o jei ne - algos negausi ar šunims sušersiu... 

Na va nežinote. Ant antspaudų valdovai vaizduodavo patys save. Ši savęs vaizdavimo tradicija išplito ir ant monetų. Susiraskite Jungtinės karalystės monetų - ant visų puikuojasi Elžbieta II ir tai ateina iš viduramžių. Aš ir nesakau, su LDK realybe nieko bendro, aš sakau, ant antspaudų buvo pats Gediminas, Kęstutis, Vytautas. Joks valdovas ant savo antspaudo kažkokio apibendrintio kario nevaizduodavo. Antra tokia ekipiruote (ir visų dar standartizuota...) kokie jie čia pavaizduoti tebuvo įperkama tik didžiajam kunigaikščiui.
Dėl taip vadinamų "elitinių LDK karių". Parodykite man šaltinį, kur būtų minimi šie elitiniai LDK kariai, va taip ir pavadinti...

Žinoma galite sakyti kad LDK buvo unikali ir tai kas buvo Vakarų Europoje nereiškia kad buvo LDK. Tačiau poreikis patvirtinti būtent kilo kontaktuojant su katalikišku pasauliu. Jei sakysite kad LDK įtaką darė stačiatikių pasaulis ir į LDK antspaudus reikia žiūrėti per šią prizmę, tuomet reiktų teigti, kad ant Kęstučio, Vytauto antspaudų pavaizduoti jų... šventieji globėjai (pas rusus buvo tokia tradicija).
Galite mane užmušti bet niekaip nepatikėsiu, kad ant Kęstučio antspaudo: http://lt.wikipedia.org/wiki/Vaizdas:KestucioAntspaudas.jpg (kurio pagrindu ir sukurta ta LDK "elitinio kario" ekipiruotė) pavaizduotas krikščioniškas šventasis globėjas...

Edited by incognito 2010-06-09 15:15
Top of the page Bottom of the page

Frozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software