Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Hegel was right when he said that we learn from history that man can never learn anything from history." George Bernard Shaw (1856 - 1950)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


archeologija
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Arūnas Armonas
Posted 2010-08-24 14:48 (#79519 - in reply to #79514)
Subject: RE: Dar sykį: kas tokie gudai?


Elite Veteran

Posts: 1041
50050010101010


Ar Procopius neperdaug genčių suplaka į vieną "maišą" ? jei vandalai buvo gotai, o gotai baltais - kur baltiškas palikimas pvz. Tunise - jie lyg ir iki ten buvo nusigavę ? ar viską arabai/berberai/kartaginiečiai absorbavo ?

 


Na jei gudai buvo vokiečiai ar skandinavai, tai lygiai taip pat galėčiau paklausti kur jų palikimas š. Afrikoj.

Man atrodo rimtesnis būtų klausimas, jei tie "germanai" nukariavo baltus, finus ir slavus, buvo galingiausia r. Europos tauta, paskui nukariavusi visą p. Europą, tai kur dingo jos kalbinis palikimas? Atsakymas būtų labai paprastas: jis niekur nedingo, Ta kalba iki šių laikų tebekalba lietuviai ir latviai.

Prieš Germanarikio valstybę Algirdo ir Vytauto Lietuva atrodo gana kukliai, nors užima absoliučiai tą pačią teritoriją tik be pakraščių. Kodėl germanrikio valstybė "ne mūsų" o Vytauto jau "mūsų", nors Gernmanriko laikais ji buvo daug baltiškesnė negu Vytauto laikais? Kodėl toks nelogiškas yra mūsų supratimas apie save?

Visos š. ugrofinų tautos atpažįsta save Jordano tekste. O kokie baltai mums ten atpažįstami? Jokių išskyrus aisčius, "tautą valdančią ilgiausią šisaurės okeano krantą". Netikiu kad aisčiai ir yra visi baltai. Juos gal galima tapatinti su pamarių kultūra, v. baltų pilkapių kultūra, bet tikrai ne su visais baltais.

Kaip suderinti istoriją su archeologija? Archeologai sako kad 4a baltai užėmė didžiausią teritoriją už Romos imperijos ribų, tuo tarpu šaltiniai kalba apie gotų imperijos išsiplėtimą lygiai toj baltų archeologiškai dominuojamoj teritorijoj. Atsakymas būtų labai paprastas; Gudai ir yra baltai.


Edited by Arūnas Armonas 2010-08-24 14:54
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software