Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Vilnius...narrow cobblestone streets and an orgy of the Baroque: almost like a Jesuit city somewhere in the middle of Latin America." Czeslaw Milosz
- (Added by: Tomas Baranauskas)


archeologija
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Arūnas Armonas
Posted 2010-08-25 18:20 (#79559 - in reply to #79538)
Subject: RE: Dar sykį: kas tokie gudai?


Elite Veteran

Posts: 1041
50050010101010
Bolia - 2010-08-25 00:30

Kaip suderinti istoriją su archeologija? Archeologai sako kad 4a baltai užėmė didžiausią teritoriją už Romos imperijos ribų, tuo tarpu šaltiniai kalba apie gotų imperijos išsiplėtimą lygiai toj baltų archeologiškai dominuojamoj teritorijoj. Atsakymas būtų labai paprastas; Gudai ir yra baltai. 


Suderinti istoriją su archeologija galima, bet tam reikia atidumo ir tikslumo. Germanariko valstybė toli - gražu nesutapo su baltų dominuojamomis teritorijomis, jos branduolys buvo vakarinėje Ukrainoje, kur baltiškų hidronimų praktiškai nėra. O kiek realiai duoklę mokančias tolimos gentis galima laikyti imperijos dalimi - klausimas daugiau filosofinis, juolab kad Germanariko valdymas neužtruko.
Klausimas man knieti kitoks: kiek ilgai gotai išliko baltais, klajodami po Europą ir maišydamiesi su kitomis tautomis? 


Tai bandykim suderinti istoriją ir archeologiją. Man niekaip nesuprantama kodėl į Jordano tekstą papuola visa eilė nukariautų ugrofinų "karingų šiaurės tautų", kurios puikiausiai atsirenka savo vardus ir skelbiasi enciklopedijose (slėptis mums reikia po lapais su tuo savo varganu tūkstantmečiu) o iš baltų papuola tik taikingieji aisčiai ir tai kažkaip keistai, jų net nukariauti nereikia. Slavai taip pat ten lengvai randami, na iš "germanų" berods tik vandalai. Kokie jie ten germanai, tai dar labai neaišku, na be tiek jau to. Turbūt neprieštarausit kad tarp visų tų nukariautų suomių, slavų ir germanų turi būti VISI baltai. bet kur jie? Kodėl neminavojami? Aš manau tik todėl kad pačiam savęs nukariauti neįmanoma.

Sakote valstybės centras buvo v. Ukrainoje, aš manau kad gal dar arčiau Dunoijėlio kažkur Rumunijoj, ir suprantama kodėl. Ten koncentravosi gudų LEIČIAI, nes iš ten arčiausia buvo pasiekti Romos žemes ir ten plėšikauti ar rinkti duoklę. Ten buvo karinis centras, nes ten buvo maitinimosi lovys, o etnosai galėjo gyventi visai ne gudiški. Tarp kitko LEIČIAI figūruoja gudų teisynuose, Ar tai mūsų istorikams nieko nesako?

Dėl duoklę mokančių tolimų tautų, nu tai vistiek ją reikia surinkti, o tam reikia jei ne prilupti tai bent normaliai prigąsdinti ar bent stogą pasiūlyti, o kaip tu prigąsdinsi ten visai nepasirodęs? Būtent 4-me amžiuje kai Germanrikas vienija imperiją vyksta baltų ekspancija i suomių žemes (Maskvos galindai). Ar ne keista?

Germanriko valdymas tikrai neužtruko, bet po jo Atila valdė jo palikimą ir plėšikavo dar plačiau. Po jo [Ju]odakaris, po jo Tautarikis, kuriam aisčiai vežė duoklę ir kuriems jis DAVĖ NURODYMUS. Matom kad garantuotai mūsų plotai maždaug 370-526m. t.y. 160 metų buvo daugiau mažiau suvienyti. Po to dingstam iš šaltinių ir negalim pasakyti kas buvo, bet kažkodėl užmirštam savo istoriją ir politinio vienijimosi pradžios ieškom 12-13a.

Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software