Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/

[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Hegel was right when he said that we learn from history that man can never learn anything from history." George Bernard Shaw (1856 - 1950)
- (Added by: Tomas Baranauskas)

archeologija
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 

Arūnas Armonas
Posted 2010-08-27 18:00 (#79736 - in reply to #79691)
Subject: RE: Dar sykį: kas tokie gudai?

Elite Veteran

50050010101010
Bolia - 2010-08-26 21:15

o iš baltų papuola tik taikingieji aisčiai ir tai kažkaip keistai 

Viskas dar liūdniau, nei pavaizdavote. Kaip išsireiškė vienas iš šioje diskusijoje dalyvaujančių, aisčių baltiškumą sunkiau įrodyti, nei paneigti. O jei dar pavartytumėt estų istorijos vadovėlius, tai sužinotumet kad Tacitas savo "Germanijoje" kalbėjo būtent apie Estiją.  

Su tais aisčiais tikrai daug neaiškumų, kas man tikrai nepriimtina, kad
aisčiai tapatinami su VISAIS baltais. Geriausiu atveju aisčiai yra tik vieni iš baltų, gyvenantys siauram pajūrio ruože.

bet po jo Atila valdė jo palikimą ir plėšikavo dar plačiau

Kokį dar palikimą? Hunai sugriovė gotų valstybę iki pamatų. Jei Germanariko valstybėje dar galima įžiūrėti šiokį tokį baltiškumą, na taip labai norint, tai hunų chaotiški plėšikiški žygiai baltams mažai ką reiškė, ir jų taip vadinamoje imperijoje nuo Alpių iki Kaspijos vargu ar apskritai buvo baltiškų tautų. 

http://en.wikipedia.org/wiki/Huns
"Nuo kaspijos iki Alpių" papuolė į šaltinius, kas buvo šiaurėj niekur neparašyta...
Germanriko valstybę sugriovė, savo sukūrė, baltams buvo pražūtingi, užbaigė mūsų "aukso amžių". Jūs išmanot archeologiją, sakykit at ne nuo maždaug 400 metų baltų žemėse labai sumažėja gyventojų, prasideda technologinis nuosmukis? Nesutinku kad baltams mažai ką reiškė, juk būtent 5me amžiuje į Lietuvą atsikrausto "senlietuviai", kuriuos pastūmė hunai. Berods Plinkaigalio kapinyne rasti žmonės nušauti huniškom strėlėm. Man atrodo kad kaip tik hunai "išvalė" pietines baltų žemes, kurias ištuštėjusias po to greit užėmė slavai.

Iš kitos pusės hunus nors ir su baisiais nuostoliais pavyko suvirškinti, kai kas teigia kad Atila yra gudiškas vardas, kad Kautalonės mūšis buvo iš esmės karas tarp pačių gudų ir pan. Ir po 70 metų iš viso to išplaukė gyvi ir galingi gudai kurie tuoj puolė terorizuot ir reketuoti Romą...

Man atrodo nieks rimtai netyrinėjo panašumų tarp gudiškų ir baltiškų vardų, bent aš tokų tyrimų nemačiau. Čia galėtų būti gudų baltiškumo įrodymo raktas. Aš randu daug stulbinančių panašumų. Ispanai ir vokiečiai yra surinkę jų vardynus, yra Trautmano prūsų vardynas, senieji lietuvių valdovų vardai. Reikia dirbt.

Edited by Arūnas Armonas 2010-08-27 18:32
Top of the page Bottom of the page

Frozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software