Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "History is Philosophy teaching by examples." Thucydides
- (Added by: Tomas Baranauskas)


archeologija
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Arūnas Armonas
Posted 2010-08-27 20:20 (#79740 - in reply to #79738)
Subject: RE: Dar sykį: kas tokie gudai?


Elite Veteran

Posts: 1041
50050010101010
VirginijusD - 2010-08-27 16:43

Tacitas apie germanų kovos "meną":
Редко кто пользуется мечами и пиками большого размера; они имеют при себе копья, <...> с узкими и короткими наконечниками, однако настолько острыми и удобными в бою, что тем же оружием, в зависимости от обстоятельств, они сражаются как издали, так и в рукопашной схватке. <...> кроме того, мечут дротики, которых у каждого несколько, и они бросают их поразительно далеко, <...>. Лишь у немногих панцири, только у одного-другого металлический или кожаный шлем. Их кони не отличаются ни красотой, ни резвостью. И их не обучают делать повороты в любую сторону, как это принято у нас: их гонят либо прямо вперед, либо с уклоном вправо, образуя настолько замкнутый круг, чтобы ни один всадник не оказался последним. <...> Боевой порядок они строят клиньями. Податься назад, чтобы затем снова броситься на врага, – считается у них воинскою сметливостью, а не следствием страха. Тела своих они уносят с собою, даже потерпев поражение. Бросить щит – величайший позор, и подвергшемуся такому бесчестию возбраняется присутствовать на священнодействиях и появляться в народном собрании, и многие, сохранив жизнь в войнах, покончили со своим бесславием, накинув на себя петлю.


Stulbinančiai panašu į lietuvius po 1000 m. Ir pleištai, ir raiteliai neišvaizdžiais arkliais puldinėjantys iš visų pusių, ir akstys, ir menamo bėgimo - kontrpuolimo "manevrai", ir paprotys kartis po nevykusio mūšio... 


Man irgi nesuprantama kodėl Tacito germanai taip lengvai ir paprastai tapatinami su šių dienų germanakalbėmis tautomis. Tai visiškai skirtingi dalykai. Čia lygiai taip pat nepagrįsta kaip aisčius tapatint su estais. Pilna pavyzdžių kai tautoms prilipdomi svetimi vardai. Manyčiau kad ryčiausi germanai šiaurėje prie Baltijos galėjo būti Suevai, gyvenę tarp Elbės ir Oderio. Jei jau turit po ranka Tacitą, galit įsitikint kad "suevi tai sueiviai iš įvairių tautų" (matyt baltų ir germanų, gal dar keltų). Toliau parašyta kad sueivių ir aisčių papročiai panašūs, kad seniausi iš sueivių yra semnones (prūs. zmones, zemliones), taigi germanai atsibeldė į baltų jau apgyventas žemes. Suevų šventi miškai yra alci (mūsų alkai), aprašyti leitiški papročiai mūšyje ir šventėse. Pats žodis germanes nieko vokiškai nereiškia, o lietuviškai tai geri [ž]monės. Kaip jūs vadinatės? Geri žmonės.

Dar mane stebina kai kurių istorikų sapalionės kad lietuviai nemokėjo kariauti. Kaip jie galėjo nemokėt, kai buvo tūkstantmetės kariavimo tradicijos. Karas buvo toks pats amatas kaip žemės arimas ar karvių ganymas. Žalgirio laikais jau daugiau nei 1000 metų egzistavo leičių institutas kuris pagrinde iš karo ir gyveno. Karo dalykai buvo atšlifuoti ir perduodami iš kartos į kartą. Juk kronikos taip ir rašo kad lietuviai tą ir tą darė "pagal senovinį paprotį" ar "по своему норову", taigi ne šiaip eksprontu, o pagal atidirbtą, daugybę kartų mūšyje pasiteisinusią lietuvišką/leitišką schemą.

Edited by Arūnas Armonas 2010-08-27 20:36
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software