Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Everyone is necessarily the hero of his own life story." John Barth (1930 - )
- (Added by: Tomas Baranauskas)


archeologija
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Bolia
Posted 2010-08-27 22:50 (#79750 - in reply to #79736)
Subject: RE: Dar sykį: kas tokie gudai?500500500500200100101010
Su tais aisčiais tikrai daug neaiškumų, kas man tikrai nepriimtina, kad aisčiai tapatinami su VISAIS baltais. 


Aisčiai tikrai nėra tapatinami su visais baltais, tuo pagrindu ir išgalvotas pats baltų terminas. Tik nepamirškit, kad baltai - tai nėra etnosas ar gentis, tai kalbų grupė iš bendros indoeuropiečių šeimos, kurias vienija tam tikri saviti požymiai, bet tai dar nereiškia, kad tos kalbos labai panašios. Baltams priklauso lietuvių, latvių ir prūsų kalbos. Kai hidronimų dėka buvo nustatyta, kad seniau baltų kalbomis kalbėta žymiai didesniame plote, gimė daug lengvabūdiškų teorijų apie lietuvių kilmę. Vėliau tas teorijas toli gražu ne istorikai išrutuliojo į legendas apie mitinę baltų tautą ar net galingą baltų imperiją. Iš tikro tai buvo labai skirtingos gentys. Baltas prie Vilniaus su baltu prie Kijevo turėjo mažiau bendrumų nei su finougru prie Talino. Todėl nevisada prūsus galima dėti į vieną krūvą su Dniepro baltais, kaip kad amerikiečių negretiname su vokiečiais.
O aisčiai - tai jau etnonimas, reiškiantis jau konkrečią gentį ar kelias giminiškas gentis. Juos Lietuvos (ir daugelio kitų šalių) istorikai tapatina su baltais vien dėl gintaro rinkimo, nes finougrai estai ar lyviai niekada prie didesnių gintaro radimviečių negyveno. Dar yra įdomių teorijų, neva aisčiai - tai baltų ir germanų mišinys su antrųjų dauguma (Kulakovas ir kt.), neva mūžikai baltai buvo per kvaili organizuoti Gintaro kelio pradžią. Keista, bet šiuo klausimu Lietuvos istorikai yra išreiškę nemažai kritikos (Jovaiša ir kt.), taigi aisčiai oficialiai kolkas yra baltai . Bet tema išlieka aktuali, nes dar daug klausimų neatsakyta.

sakykit at ne nuo maždaug 400 metų baltų žemėse labai sumažėja gyventojų, prasideda technologinis nuosmukis? 


Priežastys iš tikro įvairios, kurių pagrindinė - Romos imperijos smukimas. Roma ilgą laiką vis plėtėsi ir lobo, jos ekonominis potencialas veržėsi už imperijos ribų ir maitino visas prekybines linijas. Pagrindinis žaliavų srautas keliavo į Romą, pagrindinis papuošalų ir kitų gaminių srautas keliavo iš Romos. Taigi imperijos smukimas sužlugdė barbarikumo prekybinę sistemą ir nuskurdino daugelį tautų, kurių vadukai maitinosi iš tarpininkavimo. O čia dar hunai - ėmė ir nušlavė Gintaro kelią.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software