Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "We are not asking for a complete opening of NATO’s door, just a small enough opening so that Lithuania can get through it." Lithuanian Prime Minister Gediminas Vagnorius, speaking to journalists in July, 1998
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Seniausias Lietuvos herbas?
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
aurimass
Posted 2010-06-14 22:55 (#77749 - in reply to #77748)
Subject: RE: Seniausias Lietuvos herbas?


Expert

Posts: 1280
50050020050101010
Nao su mūsų "tradiciniu" heraldiniu/istoriniu ženklynu kunigaikščio kepurė kažkaip siejasi ? Drįsčiau manyti, kad vienas analfabetas raštininkas nupaišė - kiti - patiražavo, o kadangi atsirado "gramotnų" redaktorių - tai Šveicariškam kodekse atsirado klaustukų - gal Rutenija, gal Moskovija- o mums liko spekuliacijos - aplamai kunigaikštiškos kepurės vaizdavimas pagrindiniame skydo lauke yra savotiška heraldinė anomalija - gal galėjo ir būti priskiriama "barbariškiems" Europos rytams - civilizuoti vakarai pvz. vaizduodavo katinus, pelėdas ar kvajukes, pardon - ąžuolus, bet niekada - aprangos detales (išskyrus pentinus). O kepurės ar diademos ar karūnos jau buvo herbo savininko statuso pabrėžinys - nes dažnai viduramžiuose herbas nebuvo atskiriamas - valstybės ar valdovo - čia vėliau, kai valdovai buvo keičiami kaip kojinės, atsirado asmeninio valdovo ir valstybės herbo poreikis - nors rusams ta taisyklė negalioja - jie kaip "pasiskolino" bizantišką dvigalvį paukštį,taip 'tęstinumas" ir pasiliko -ar soste sėdi Ionas Žiaurusis, ar Miška Romanovas, ar gurguolinė šliundra iš Rygos ar Jakaterina (labai slaviška valdovė), aišku ir Son'ka - jogailaičių "promotė" - "po klausimu" - tai vis tik kaip su ta kepure ?
Top of the page Bottom of the page



Frozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software