Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Any fool can criticize, condemn, and complain - and most fools do." Dale Carnegie
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Žalgirio mūšis - romanas
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Inga
Posted 2010-06-24 15:45 (#78099 - in reply to #78076)
Subject: RE: JogailaExpert

Posts: 2268
50050050050020050105
1. Visiškai sutinku su tavo "kuklia" nuomone, kad Jogaila nebuvo stiprus žmogus. Bet kaip silpną žmogų, jį įtakojo ne tik lenkai, bet ir Vytautas. Faktiškai kova dėl įtakos Jogailai vyko visą laiką - iš pradžių tarp Vytauto ir Jogailos motinos bei brolių, paskui tarp Vytauto ir lenkų. Bet Vytauto įtaka galiausiai visuomet nusverdavo. Tai reikia turėti omenyje.

2. Jogailos humanitarinės pagalbos sulaikymas - visiškai sutinku, kad tai suorganizavo Vytautas. Bet jis neabejotinai buvo suinteresuotas, kad užpultų būtent Jogailos siųstus laivus - per tai buvo galima tikėtis įtraukti jį karą lenkus.

3. Dėl Racionžo - Vytautas buvo priverstas sutikti ne tik dėl Smolensko. 1402 m. kryžiuočiai sugriovė Kauno įtvirtinimus ir privertė nutraukti Trakų pilies staytbą. Vilnius buvo nepridengtas, taigi net be Smolensko maišto Vytautui būtų reikėję atokvėpio. Ir vėlgi nenuvertinkite Smolensko maišto reikšmės - jeigu Vytautas nebūtų jo užgniaužęs, grandininė reakcija būtų buvusi neišvengiama. O tada ir karas su kryžiuočiais būtų buvęs pralaimėtas.

4. Dėl srutų - gal tai ir atsitiktinumas. Bet jeigu ne, įmanoma, kad kryžiuočiai siekė padaryti Jogailą pajuokos objektu tame tarpe ir lenkų akyse. 

5. O dėl to, kad mišias mūšio metu suorganizavo patys lenkai, galiu sutikti - bet tokiu atveju vis tiek reikia pripažinti, kad Jogaila negalėjo nuo jų išsisukti. 

6. Ir paskutinis dėl trofėjų - manau, visai logiška, kad Vytautas paliko Jogailai - tiksliau, lenkams - abu kalavijus. Juk jie buvo įteikti kaip priekaištas miške besislapstantiems bailiams, kai Vytautas su savo kariuomene jau puolė.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software