Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Vytauto Didžiojo žirgo išmaudymas Juodojoje Jūroje mums ne ką tepadėjo. Geriau jis būtų pajodinėjęs Baltijos pakrante ir čia išmaudęs savo žirgą." Vytautas Alantas (1902 - 1990)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Žvelgaičio piliakalnis atskleidžia istorijos paslaptis
[Frozen]

View previous thread :: View next thread
  Frozen      RESOURCES -> Naujienos / Новости / News Message format 
 
incognito
Posted 2010-11-17 14:19 (#81528 - in reply to #81502)
Subject: RE: Žvelgaičio piliakalnis atskleidžia istorijos paslaptis



500500500500500501010
tikras lietuvis - 2010-11-16 11:28
Klystat ir kitus klaidinat:
1. kas buvo parašyta aš puikiausiai perskaičiau, bet to vienintelio užrašymo (kad puolė lietuviai, o Žvelgaitis buvo vienas iš jų) nelaikau pakankamu įrodymu, o tik vienintele užuomina ir dar niekuo neparemta.
Taigi: ar turite kuo paremti tokį kronikininko užsiminimą, pvz., nuorodomis kur Žvelgaitis gimė, gyveno, iš kur atsirado Žagarėje?
2. Dėl Raktės tai vėlgi nelogiškai pašnekėjote - ji buvo Žagarėje.
Ar jūs norite passakyti, kad Žvelgaitis iš viso Žagarėje negyveno (Raktėje, pvz.; apie Žvelgaičio gyvenimą Žagarėje rašoma, pvz., tai http://www.vysniufestivalis.lt/2010/kulturiniai.html - panašių tvirtinimų yra ir daugiau internete - nejau jie visi sugalvoti šiaip sau, iš nieko?)? Tai kokiu būdu tada konfliktas kilo tarp jo ir Viestarto? Juk kaip tik Viestartui nepatiko Žvelgaičio, gyvenusio Žagarėje, atskira politika, dėl ko Viestartas jį ir nubaudė. Sakysite ne taip buvo?
Taip, kad dauguma internete sutinka su vienu - Žagarėje Žvelgaitis gyveno. O iš kur jis ten atsirado, ar buvo ten visą laiką - to niekas nerašo konkrečiai. Todėl tas jo lietuviškumas daugių daugiausia tik spėtinas.
O gal jūs turite konkrečių įrodymų savai versijai paremti? :sm15: 

Atleiskit, bet jūs eilinį sykį pasirodote kaip neišmanėlis. Kū-kū, atsibuskite, jūs dar sykį perskaitykite pačią naujieną, archeologai kasinėjo Žvelgaičio piliakalnį ir rado... kryžiuočių pilį. O tai kad kažkokiame tinklapiūkštyje minimas Žvelgaičio piliakalnis - nėra įrodymas, čia gi nespecialistų, mėgėjų informacija. Kartojamas iš knygų tas pats mitas nežiūrint pirminių šaltinių. Cha - cha... galiu rasti tinklapių su toookia informacija, kad ohoho: vos ne lietuviai buvo keltai... Taip, Žvelgaitis Žagarėje negyveno - čia kad jums būtų aiškiau. Na, o jūsų žodžiai: "nelaikau pakankamu įrodymu"- yra istorinio neraštingumo įrodymas. Iš kur žinoma, kad toks Žvelgaitis apskritai gyveno? Ogi iš iš tos pačios Henriko Latvio kronikos. Kitų šaltinių apie Žvelgaitį nėra. Istoriografijos taisyklė teigia, kad negalima abejoti šaltinio patikimumu kurio dėka išvis sužinama apie veikėjo egzistavimą. Jei jau priimamas faktas, kad šaltinyje minimas žmogus egzistavo tai priimamas faktas kad jis buvo toks ir anoks. T.y. specialiai jums: jūs pripažįstate, kad Žvelgaitis gyveno, bet nepripažįstate, kad jis buvo lietuvis. Tai nesąmonė. Selektyvumas negalimas. Taip galima nusifantazuoti iki absurdo, pavyzdžiui, pripažinti, kad asmuo gyveno, kitą informaciją ignoruoti, ir teigti girdi Žvelgaitis buvo marsiečių ambasadorius - ir rėžti: raskite šaltinius tai paneigiančius!...

Edited by incognito 2010-11-17 14:27
Top of the page Bottom of the page



Frozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software