Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Kitos tautos, mūruose, uolose užsirakinusios, vos ne vos išgelbėjo savo liuosybę, lietuviai ir žemaičiai, gyvendami giriose ir laukuose, mokėjo ja ilgą laiką džiaugtis ir nuo visų baisiausių savo neprietelių saugoti viena savo narsybe ir kantrybe." Simonas Daukantas, "Istorija žemaitiška" (1837)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Sarmatologo metodas
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Leliwa
Posted 2011-03-02 20:02 (#83223 - in reply to #83222)
Subject: RE: Objektyvus metodasElite Veteran

Posts: 767
50020050105
Location: Kaunas - Lietuvos Širdis
VirginijusD - 2011-03-02 13:37

Štai Jums gabaliukas iš Istorijos 7-12 klasėms http://mkp.emokykla.lt/gimtoji/index.php?id=110111
"Jotvingių kunigaikščių kapai Švaicarijos vietovėje (netoli Suvalkų miesto Lenkijoje) ir Krikštonyse (Alytaus raj.), Taurapilyje (Utenos raj.), Vidgiriuose (Šilutės raj.), Plinkaigalyje (Kėdainių raj.). Ypač skiriasi Taurapilio „kunigaikščio“ ir jo palydos kapai. Juose rasta raštuotų dviašmenių plieninių kalavijų auksu ir sidabru išdabintomis makštimis, geriamųjų ragų, įmantriai kalinėtomis sidabro plokštelėmis puoštų diržų, prabangių kamanų, balnų..."
 

Nelabai korektiškai cituojate vadovėlį, gerb. Moksleivi-Dvejetukininke. Jūsų nurodytoje citatoje kalbama apie turtingus kapus, o ne apie jotvingiu kapus:
2. Atsiranda turtingų kapų. Žymiausi iš jų – V a. moters kapas Veršvuose (Kaunas.), kario kapas Reketėje (Kretingos raj.), jotvingių kunigaikščių kapai Švaicarijos vietovėje (netoli Suvalkų miesto Lenkijoje) ir Krikštonyse (Alytaus raj.), <...>

Jei per sudėtinga su tekstų suvokimu, šalia yra paveiksliukai (žemėlapiai). Pabandykit dar kartą? 


Kodėl taip jau iš kart užsipuolate, skaitykite dar kartą kaip parašyta:
"2. Atsiranda turtingų kapų. Žymiausi iš jų – V a. moters kapas Veršvuose (Kaunas.), kario kapas Reketėje (Kretingos raj.), jotvingių kunigaikščių kapai Švaicarijos vietovėje (netoli Suvalkų miesto Lenkijoje) ir Krikštonyse (Alytaus raj.), Taurapilyje (Utenos raj.), Vidgiriuose (Šilutės raj.), Plinkaigalyje (Kėdainių raj.). Ypač skiriasi Taurapilio „kunigaikščio“ ir jo palydos kapai. Juose rasta raštuotų dviašmenių plieninių kalavijų auksu ir sidabru išdabintomis makštimis, geriamųjų ragų, įmantriai kalinėtomis sidabro plokštelėmis puoštų diržų, prabangių kamanų, balnų."

Taigi galima suprasti, kad rašoma būtent apie jotvingių kunigaikščių turtingus kapus ne tik Lenkijoje, bet ir Lietuvos žemėse. O gal Jūs galite įrodyti kas palaidotas Taurapilyje: jotvingių, aukštaičių, o gal dregovičių ar krivičių kunigaikštis?

Esmė ta, kad apie V-VIa. jotvingių gyventa ir dešiniąjame Nemuno krante iki Kėdainių. Nelabai kas nori tą temą vystyti, nes gali paaiškėti, kad labai jau stiprus jotvingių indėlis į būsimos Lietuvos formavimą, Kauno įkūrimą ir t.t. O gal ir Litva atsirado nuo to, kad būsimus lietuvius jotvingiai taip vadino (patys būdami Jotva). Pagal T.Narbutą ir J.Basanavičių, Rudaminoje, jotvingių pilių vietoje, kunigaikštis Ringaudas 1240 m. pastatė pilį, kurioje 1251 m. Mindaugas buvo karūnuotas karaliumi. Taigi paralelė Jotva - Litva kol kas plačiau nevystyta. Be to kodėl daugumą šalių lietuviai vadina vardais su galūne -ija, o save -uva. Taigi, gal reiktų ir vietoj Lietuva sakyti Lietvija ar Litvija, kaip kaimynų Latvija.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software