Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Hegel was right when he said that we learn from history that man can never learn anything from history." George Bernard Shaw (1856 - 1950)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Sarmatologo metodas
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Bolia
Posted 2011-03-13 19:30 (#83430 - in reply to #83416)
Subject: RE: Objektyvus metodas500500500500200100101010
Iš jūsų teiginių susidaro įvaizdis, kad ir prekyba nevyko, mainai nevyko, karo žygių nebuvo, pasiuntiniai pas kaimynus į derybas neidavo, piršliai nuotakų neieškojo...  


Tai neteisingą įvaizdį susidarėte. Vyko ir mainai, ir prekyba, todėl ir randama pas mus importinių daiktų, netgi atvirkščiai, tai Jūs įsikalėte, kad kiekvienas nebaltiškas kalavijas reiškia palaidotą turistą. O dėl nuotakų - jos atkeliaudavo su tam tikru kraičiu (savais daiktais), tačiau visą likusį gyvenimą darydavo puodus iš vietinio molio su vietinėm priemaišom, rengdavosi ir puošdavosi kaip ir kitos bendruomenės moterys, buvo palaidotos artimųjų pagal priimtus papročius. Ką mes dabar galėtumėm atskirti - tai tik nebent kitą antropologinį tipą, ypač jei nuotaka iš už jūrų marių.

nereikia teigti, kad visi gyveno super uždarai 


Niekada to neteigiau. Tik tokia gyvenimo sritis kaip kapinės visada ir visais laikais buvo šventa. Ištisos archeologinės kultūros yra grupuojamos ir apibrėžiamos pagal laidojimų paminklus, nes jie beveik be išimčių vienodi visoje kultūroje, tai reiškia atspindi etnoso pasaulėžiūrą. Kapinių vieta visada buvo sakrali ir ypatinga, ten tikrai neįsileisdavi kiekvieno nelaimėlio, jei ką ir prireikdavo būtinai palaidoti, tai tik ne bendruomenės kapinėse.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software