Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Everyone is necessarily the hero of his own life story." John Barth (1930 - )
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Sarmatologo metodas
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Kriwis
Posted 2011-03-13 22:12 (#83438 - in reply to #83432)
Subject: RE: Objektyvus metodasExpert

Posts: 1941
50050050020020010101010
Ibicus - 2011-03-14 17:28

Ne vienas rusinų kunigaikštukas buvo pargabentas iš Sarajaus į tėvynę palaidojimui. 


Tai jau 14 amžius. Ibn Fadlaną paskaitykit. 


O kaip su Šventargio slėniu? Juk kalbama apie "kilmingųjų" laidojimą pagal tam tikrą ritualą. Ar tai tinkama tik sava mirtimi mirusiems? Logiška, kad kritus kovoje buvo pasirūpinama mūšio lauko sutvarkymu. Berods yra žinių kad ir ordino žmonės degindavo žuvusiuosius.
Kitas klausimas, kai kalbame apie vietines bendruomenes. Bertašiaus duomenimis Marvelėje akivaizdus ilgalaikis procesas, kai laidojimo papročiai palaipsniui kito kelis šimtmečius. Nėra duomenų apie staigius pokyčius, kas rodytų invaziją svetimos kultūros. Konstatuojama netgi ilgalaikė atmintis, nepastebėtas nė vienas atvejis, kai palaidojimai perdengtų senesnius palaidojimus. Įkapės įvairuoja, tačiau visos apeigos gravituoja unifikuoto "deginimo" papročio kryptimi. Netgi daroma prielaida, kad egzistavo specifinis sluoksnis žmonių, kurie specializavosi šiose apeigose ir jas unifikavo. Sunku įsivaizduoti kažkokį prašalietį, dėl kurio būtų taip stengiamasi. Greičiausiai tokie ir nepateko tyrinėtojų akiratin, nes nebuvo laidojami kaip bendruomenės nariai. Jeigu pateko, jie jau adaptuoti "pilėnai". Akstinas diskusijai buvo žinutės apie neva "jotvigišką" įtaką iki pat kėdainių. Bet kur konkretūs duomenhys? M.Bertašius atvirkščiai, konstatuoja egzistavus centralizuotą sistemą, kuri valdė vandens kelius, įkurdama atsparos punktus abiejuose krantuose. Nėra įrodybų egzistavus kažkokiai "vandens ribai", viename krante vieni, kitame kiti. Būtent atvirkščias vaizdas, kai rekonstruojama pilna šios teritorijos kontrolė ir tai darė bendruomenė su specifiniais bruožais, be kita ko moksliškai įvardijama ne kaip suduvių ar jotvingių.... Ir ne kaip importinė....
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software