Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Vilnius...narrow cobblestone streets and an orgy of the Baroque: almost like a Jesuit city somewhere in the middle of Latin America." Czeslaw Milosz
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Sarmatologo metodas
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Kriwis
Posted 2011-03-14 20:58 (#83481 - in reply to #83479)
Subject: RE: Poganske gwary z NarewuExpert

Posts: 1941
50050050020020010101010
Ronja - 2011-03-15 17:19

Na as cia pusiau rimtai, bet paziurejus i zemelapi, siaurineje Europos dalyje randame Norvegija, t. y zmones, gyvenancius prie siaurinio kelio - "Norway, Nor(d)weg". Kazkaip logiska, kad tokiu atveju turejo buti ir pietinis kelias - (S)üdweg. (s)jiudweg. Taigi, buvo nor(d)viagi arba norviagi ir (s)judviagi arba jutviagi - zmones, gyvenantys pirie pietinio kelio. Jutviagi prasidejo jau Jutijoje (dabartine Danija, pietine Svedija, ir matomai nusitese i pietine Pabaltijos teritorija, kur patapo jotvingiais. Arba, priesingai - per pietu Svedija pasislinko link Danijos. Bet kuriuo atveju, jotvingiai (jotviagai, jutviagai, (s)jutviagai buvo zmones, gyvene i pietu puse prie prekybinio kelio tarp Skandinavijos ir Bizantijos. :sm11: 


Pusiau rimtai žiūrint yra su Norge ir kita versija. Jeigu atidžiau pažiūrėsite į tą patį žemėlapį, pamatysite, kad praktiškai visa skandinavija nusėta su germanais nieko bendro neturinčiais pavadinimais. Dominuoja samių palikimas: ežerai, upės kalnai ir.t.t. O tas pats Norvegijos pavadinimas:

Dabar Norvegija vadinama Norge norvegų bokmål kalboje ir Noreg norvegų nynorsk kalboje. Senųjų nordų ir nynorsk formos yra panašios į senovės samių žodį reiškiantį "palei pakrantę" ar "palei jūrą", o tai yra nuorrek šiuolaikinėje Lule samių kalboje. Archainės žodžio formos paremia mintį, kad šis žodis neatėjo iš germanų kalbų. 


Kitose vietinėse Norvegijos kalbose Norvegijos pavadinimas yra: Šiaurės samių Norga, Lule samių Vuodna, Pietų samių Nøørje, suomių Norja. Oficialus šalies pavadinimas norvegiškai: Kongeriket Norge (bokmål), Kongeriket Noreg (nynorsk). Kiti pavadinimai: Šiaurės samių Norgga gonagasriika, Lule samių Vuona gånågisrijkka, Pietų samių Nøørjen gånkarijhke, suomių Norjan kuningaskunta. 


Čia žinoma šaltinis greitai paieškai http://lt.wikipedia.org/wiki/Norvegija

Tada linksmai žvelgiant "germaniška" pasaulio bambos versija smarkiai griūna ant šono.

Galima "žinoma" su tuo ir nesutiktiEdited by Kriwis 2011-03-14 21:05
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software