Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "A silent pig digs the deepest root." Lithuanian Proverb
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Kodėl slavų tautos buvo tokios atsilikusios
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
Betonuotojas
Posted 2011-03-15 03:57 (#83494 - in reply to #83425)
Subject: Re: Kodėl slavų tautos buvo tokios atsilikusios


Slavus bizantiečiai sukūrė greičiausia ekonominiais tikslais. Rytų ortodoksų idealogijos propagavimu taip siekta plėsti Bizantijos politinę ir ekonominę įtaką. Ir tik dėl pačios Bizantijos nusilpimo slavai palaipsniui tapo atskiru subetniniu vnt. Pavadinimas slavas greičiausia germaniškas, yra žinoma sklavinų gentis. „Sklave“ ir „slave“ germanų kalbomis reiškia vergą. Tai nusakė slavų statusą. Būtent keliaudami pro Bulgarijos žemes, bizantiečiai vietinių tarmių pagrindu kūrė universalią krikščionių kalbą ir raštą. Tai ne tik Kirilo ir Metodijaus nuopelnai. Jau iki 10 amžiaus kirilica ir vadinama senovės slavų kalba paplito iki šiandieninės vidurio Lenkijos ir Nemuno šiaurėje. Tiesa, kol kas ji buvo vartojama tik šventikų ir pamaldose.
Panašiai, kaip arabų kalba islamą priėmusiose tautose, bizantiečių sukurta pamaldų kalba ėmė tarnsformuotis į šnekamąją. Tačiau laikyti šiandienines Stalino įkurtos 1945 m. teritorijos „ Lenkija“ žemes jau 10 amžiuje slaviškomis nederėtų. Lenkija tapo slaviška, tik ją užplūdus bėgliams iš Galicijos. Tik Lenkijos miestai ir toliau buvo gyvenami vokiečių ir germanizuotų tiurkų (žydų). Nėra abejonių, kad iki Vyslos, Bugo ir Narevo gyvenę baltai. Dalis jų buvo paveikta Rytų krikščionių misionierių. Baltai, gyvenę į šiaurę nuo Nemuno, buvo žymiai labiau pažengę ir daugiau kontaktavo su aplinkiniu pasauliu, nei izoliuotos gentys Baltarusijos, Ukrainos ir Rusijos miškynuose. Tai paaiškinama tuo, kad visad kultūros ir civilizacijos atsirasdavo minimaliai nutolusios nuo pajūrio ir upių žiočių, o kontinentų gilumoje esantys žmonės visad lėčiau progresuodavo. Greičiausia todėl, kai šiandieninėje Lietuvoje buvo jau virš 1500 įtvirtintų gyvenviečių (tai rodo piliakalniai), beveik identiškas šiandieniniam kelių tinklas (nes piliakalnių kiekis panašus į šiandien esančių gyvenviečių kiekį), išvystyta žemdirbystė, prekyba, amatai (net kiekvienas vyras būdavo laidojamas su žirgu ir ginklais), šiandieninės Lenkijos, Baltarusijos ir Ukrainos teritorijose buvusias kultūras iki pat 10 amžiaus galima laikyt neišsivysčiusiomis.
Pirmąją valstybę slavai sugebėjo sukurt tik 1480 m., kaip mongolų uluso tąsą. Mat tik tuo metu rytų ortodoksų "esperantas" tapo plačiai paplitusia šnekamąja kalbą, palaipsniui išstūmusia tiurkų tarmes. Panašiai misionieriai suformavo daug tautų Lotynų Amerikoje.
Tik šie nauji "tautiniai" slavų dariniai imdavo savintis kitų tautų palikimą. Ir ne tik XX amžiuje atsiradę ukrainiečiai ir baltarusai, bet ir pvz. lenkai ir rusai. Rusai sau priskiria daug Lietuvos miestų (pvz. Kijevo) istoriją. matyt, misionieriai laukinių tiurkų nemokė graikiškai ar lotyniškai, sukūrė jiems atskirą kalbą, norėdami išlaikyti socialinius barjerus.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2019 PD9 Software