Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "There is only one good, knowledge, and one evil, ignorance." Socrates (469 BC - 399 BC), from Diogenes Laertius, Lives of Eminent Philosophers
- (Added by: Tomas Baranauskas)


2011-ieji - 1831-ųjų sukilimo ir Pliaterytės metai
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
incognito
Posted 2011-03-24 16:04 (#83652 - in reply to #83638)
Subject: RE: paaiškinimas500500500500500501010
Žr. http://forum.istorija.net/forums/thread-view.asp?tid=4310&mid=75952... Bet vargiai suprasite... nes esate fanatikas, panašu, kad į visus istorinius įvykius, tiek pokarį, tiek dar žilesnę senovę žiūrite maksimalistiškai. Iš to ką parašėte matau, kad reikia jums dar daug mokytis. Tas kai kam hipnotizuojantis istorikų naudojamas trumpinys - LDK ir dabartinė Lietuva neturi nieko bendro, nes
1. tikrasis vadinamosios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštijos tikslus pavadinimas buvo (išvertus, naudoju dabartines sąvokas): Didžioji Kunigaikštija Lietuvos, Rusios, Žemaitijos. Reikia neužmiršti kad viduramžių valstybė buvo suvokiam kaip asmeninė valdovo, šiuo atveju Didžiojo kunigaikščio valda, t.y. jis buvo didysis kunigaikštis visuose šiose trijuose regionuose. Lietuva tebuvo vienas iš sudedamųjų regionų, kurios ribos neturi nieko bendro su dabartine Lietuva.
2. Viduramžių, iki tautinio atgimimo Lietuva, nežymėjo vien lietuvių gyvenąmas žemes. Reikšmę prarado 13-14 amžiuje.
3. Dabartinė Lietuva, atstatyta 1990 tęsia valstybingumo tradicijos Lietuvos sukurtos 1918 besiremiant vadinamąja tautų apsisprendimo idėja, kuri ryžtingai atmetė bet kokias ankstesnes sąsajas su ankstesnėmis "Lietuvos" formomis.
4. Dabartinė Lietuva savo teritorija yra falsifikatas-konstruktas (vadinkit kaip norit) sukurtas tautinio atgimimo veikėjų kuri neva susideda iš Didžiosios Lietuvos + Mažosios Lietuvos. tokios derinio niekada iki tol nebuvo.
Viską ką surašiau 1-2 punktuose tiesiogiai, 4 punktas - netiesiogiai yra patvirtinta istorikų, šaltinių, net žemėlapių. Sekite nuorodą. 3 punktas turėtų būti jums žinomas. Galima tęsti ir toliau, tik žmogui kuris remiasi pačiu savimi, t.y. jūs tai beprasmiška teigti. Jūs nė karto šiame forume nepasiremiate, nei šaltiniu, nei istoriko nuomone.


Edited by incognito 2011-03-24 16:06
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software