Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Vilnius...narrow cobblestone streets and an orgy of the Baroque: almost like a Jesuit city somewhere in the middle of Latin America." Czeslaw Milosz
- (Added by: Tomas Baranauskas)


2011-ieji - 1831-ųjų sukilimo ir Pliaterytės metai
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Leliwa
Posted 2011-04-20 20:35 (#84044 - in reply to #84041)
Subject: RE: Kodėl jūs manote, kad mokiniai yra kvailiai?Elite Veteran

Posts: 767
50020050105
Location: Kaunas - Lietuvos Širdis
tikras lietuvis - 2011-04-20 00:31

Leliwa - 2011-04-19 15:47

viskas priklauso nuo istorinių faktų pateikimo ir interpretacijų.

Žinoma, gaila, kad negalime rasti faktų ką apie savo tautinę priklausomybę sakė pati Emilija ar jos tėvai.
Jūsų palyginimas su Mindaugu ar Vytautu nėra korektiškas, nes abu valdovai buvo ne vokiečiai ir ne lenkai, o lietuvių kilmės - tai ir vardai lietuviški turi būti.

Man nepatinka asmenvardžių lietuvinimas (ir Stalino politika taip pat...), labiau patiktų tik tikrojo vardo parašymas lotyniškos abėcėlės raidėmis, pvz.: Komorovski ar Kvasnievski.
O normalus ištarimas, tai jau tikrai ne bėda, kaip girdisi ar skaitosi, taip ir tariama (tuomet greičiau užsienio kalbų mokysis mokiniai):sm15: 

1. tai, kad ne - viskas priklauso nuo noro ar nenoro viską žinoti ir jei norėsi, tai visada, net mokykloje, gausi išsamią informaciją;
2. vėl šnekate į šoną: prisiminkime kas yra tautybė - tai priklausymas tam tikros teritorijos bendruomenei. Kokios teritorijos bendruomenei priklausė Emilija? Lietuvos. Taigi ir jos tautybė - lietuvė? Analogiškas pavyzdys gali būti Kudirka, iš pradžių lenkiška kultūra užsiėmęs, o paskui, per meilę Lietuvai, tapęs tikrų tikriausiu lietuviu. Lietuviu yra ne gimstama, o tampama, todėl ir Emilija, manau, jei tik būtų buvusi proga, galėjusi būtų pakartoti Kudirkos ir kitų tokių lietuvių kelią į lietuvybę.
Tai, beje, patvirtinate ir jūs pats, pasakęs, neturint jokių kitų įrodymų, o tik priklausymą Lietuvos teritorijai, kad Mindaugas su Vytautu buvo lietuvių kilmės (ne baltarusių, pvz.);
P.S. tais laikais supratimas apie tautybę, švelniai sakant , buvo visiškai neadekvatus tikrovei, nes dažniausiai priklausomybe tautybei traktuodavo pagal priklausymą tam ar kitam tikėjimui ir panašiais ... motyvais, pvz.;
3. čia ne patikimo klausimas - tiesiog lietuvių kalba yra sklandi, nes linksniuojami žodžiai, yra galūnės ir pan., todėl jos derglioti visokiais išmįslais negalima - kalbą mes paveldėjome ir tokią pat gražią turime palikti kitoms kartoms.
Kai kam , aišku, labai norėtųsi, kad lietuvių kalbos, kaip vieno iš pagrindinių tautos požymių, neišliktų.
Tikiuosi, jūs neprisidedate prie tų Lietuvos nEprietelių?
Tokiu atveju jų politikos stumti nederėtų.
Tuo labiau, kad jų pozicija, kaip įrodome, yra neobjektyvi, skirtingai nuo mūsų, lietuvių. 


Aš pasilieku prie nuomonės, kad E.Plater tėvai buvo ne lietuviai, vadinasi ji niekada neturi būti rašoma kaip E.Platerytė.
Jeigu jos tėvas būtų lietuvis Plateris, tuomet ir ji privalėtų dabar būti užrašyta lietuviškai Platerytė.
18-19a. aristokratų luomas buvo stipriai sulenkėjęs ir orientuotas į lenkiškumą, todėl autentiška pavardė yra Platerowna, kas atitiko to laikmečio dvasią.
Lenkų ir rusų kalbos buvo to meto bendravimo ir susirašinėjimo priemonėmis, o kad ji rašė lenkiškai parodo tik jos lenkišką išsimokslinimą.
Tačiau pagal kilmę ji ne lenkė ir ne lietuvė. Ji buvo kilminga vokiško kraujo giminės palikuonė, kuri laikė ATR savo Tėvyne ir už ją kovojo gimtojoje Lietuvoje.
Tiesa, kad lietuvių kalba yra didžiausia vertybė lietuviams, bet užsieniečio pavardė yra jo vertybė ir ji turi būti užrašyta nesulietuvintai, bet įskaitomai lotyniškomis raidėmis.

Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software