Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "History is Philosophy teaching by examples." Thucydides
- (Added by: Tomas Baranauskas)


2011-ieji - 1831-ųjų sukilimo ir Pliaterytės metai
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
incognito
Posted 2011-05-06 18:15 (#84182 - in reply to #84162)
Subject: RE: Kokios tautybės ji buvo?500500500500500501010
tikras lietuvis - 2011-05-04 21:32
Norint pasakyti kuo ji nebuvo, reikia pirma pasakyti kuo ji buvo.
Tai kokios ji tautybės buvo? 

Tikrasai lietuvy, jūs stebėtinai nenuovokus. Kiti forumistai suvokia, Virginijus D aiškiai rašo, kad aš teigiu, kad ji buvo lenkė. Galiu dar sykį pakartoti, taip, ji buvo lenkaitė, lenkų tautybės. Protėviai tiesa vokiečių kilmės, bet tai mažai ką keičia. Vytauto Landsbergio protėviai taip pat vokiečiai, bet jis šiandien yra lietuvis. Emilia Platerówna buvo lenkaitė, nes: 1. kilimo iš sulenkėjusios šeimos; 2. priesaga -ówna būdinga lenkaitėms; 3. yra autentiškas įrašas, pasirašytas Platerównos vardu, kartoju autentiškas, pačios pasirašytas - ne bažnyčios, ne kokio kito pašaliečio įrašas, bet asmeniškai pasirašytas dokumentas; 4. gimtoji kalba lenkų; 5. nėra duomenų, kad ji mokėjo lietuviškai; 6. nėra nei vieno įrašo kur ji būtų įvardinta Pliaterytė; 7. niekas nepateikė, ir kiek žinau, nėra nei vieno liudijimo, kad lietuviai apie ją žinojo, ir neva tikėtinai galėjo įvardinti Pliaterytė. Visa ką kartoju, jau buvo minėta n kartų, tačiau jūs to nepastebite; 8. lenkų, rusų istoriografija pripažįsta ja lenkė, o kaip rašo lietuviška man neįdomu, nes tai šališka istoriografija, nutylinti, kad daugelis įvardijimų, asmenvardžių vartojami lietuviškoje istoriografijoje yra sutartiniai, dirbtiniai. To paseka yra žmonių, tame tarpe ir jūsų įtikėjimas, kad jei asmuo paminėtas tekste lietuvišku vardu tai jis ir buvo lietuvis.

Tik prašyčiau konkrečių įrodymų (dokumentų, kur būtų tai nurodyta, kopijų, jos pačios raštiškų savos tautinės tapatybės įvardijimų kopijų ir t.t., ir pan.), o ne vandenėlio apie viską ir apie nieką, kaip, kad tamsta mėgstate. 

Šitas jūsų prašymas yra nemokšiškas, jau rašiau. Jūs nesuprantate ko klausiate. Pasų 1831 nebuvo. 9. Argumentas girdi, kad galėjo buvo litvinė - o tai suprask automatiškai žymi kad lietuvė, yra paviršutiniškai suprastas regioninis vardas Litwin. Litvinu galėjo būti ir gudas iš Minsko, ir lietuvis iš Ukmergės, ir lenkas Gardino, ir žydas, taip ir žydas (tik nežinau ar jis buvo masonas... - spec. jums) iš Slobodkės, ar žydas iš Bresto. Taigi regioninis vardas nieko neįrodytų, bet nusiledau, paprašiau Antano, Tuskawo kad pateiktų kur būtų įrašyta - litwinka - to niekas dokumentais nepagrindė ir negali pagrįsti nes 2 autentiškuose dokumentuose tai neminima. 10. Galų gale girdi gyveno Lietuvoje, mažai ką keičia ji daug kur gyveno. Tuo labiau Lietuva tuomet reiškė visai ką kita, ta sąvoka neturi nieko bendro su dabartine Lietuva. Šiame forume tai buvo aiškinta, buvo čia toks forumistas Mantas kuriam teko aiškinti kas ta Lietuva iki tautinio atgimimo buvo, bet pastarais kaip ir jūs ignoruodavo autentiką ir istorikų išvadas. Jums buvo pateikta nuoroda.

Galiu ir daugiau. Jeigu norėsite suprasti - tai suprasite, daugiau aiškinti jums yra beprasmiška. Dabar prašom pagrįsti, kad ji buvo lietuvė, nekartojant tų nesąmonių kurias n kartų čia rašėte: kovojo, yra viena Lietuva ir t.t. Lygiai taip paaiškinti kaip iš manęs reikalaujate t.y. dokumentų, kur būtų įrašyta - lietuvė.

Edited by incognito 2011-05-06 18:17
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software