Ibicus - 2011-05-07 02:26
1. Jei nėra, tada ir užskaityti negalime?
Be abejo. Bet aptariama drąsi mergina - ne mūsų laikų duktė. Jūs pastoviai kartojate tą pačią metodologinę klaidą.
2. Įdomu kuo remiatės?
Nuosava asmenine patirtimi.
Gal yra kokie darbai, ne kosmopolitų pageidautina, nes tie ne objektyvūs. Mano anksčiau minėtas Filosofijos žodynas sako apie tris požymius tautos (viena kalba, viena gyvenamoji teritorija, vieni papročiai - tradicijos = vienos moralės normos). Iš čia: tautos - tai tam tikroje teritorijoje istoriniu laikotarpiu susidariusios bendruomenės, kurias, be jau nurodytų jungiamųjų, dar jungia tikslas - išlikti ir vystytis);
O kam? Tautos jau seniai susiformavo, dabar kristalizuojasi kultūrinės superimperijos. Kur kas įdomesnis procesas.
3. Paprieštarausiu - kada kalbame apie siekį rašyti Emilija Pliateryte, kalbame apie dabartį, o praeitis čia yra kaip tik tam tikras fonas, kuris arba paneigs tokią galimybę (taip rašyti, įrodydamas, kad ji buvo ne Lietuvos, o kokios tai kitos šalies narė), arba ne, ko dėka bus galima taip rašyti.
Na koks skirtumas kaip rašyti? Kad ir kaip rašytumėt, praeity jau nieko nebepakeisite. Šiaip, visa ši diskusija turi tik vieną prasmę, žiūrint iš valstybinės patriotinės propagandos pozicijų. Tačiau abejotina, ar iš to bus naudos - juk dauguma Lietuvos gyventojų apie Pliaterytę ničnieko nežino ir vargu ar girdėjo.