Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Dar ir šiandien mes mėgstame pasididžiuoti garsiąja lietuviška tolerancija, kuri betgi pražudė imperiją ir vos nepražudė pačios tautos." Vytautas Alantas (1902 - 1990)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


2011-ieji - 1831-ųjų sukilimo ir Pliaterytės metai
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
incognito
Posted 2011-05-09 13:24 (#84258 - in reply to #84180)
Subject: RE: 2011 metų forumistai geriau žino - absurdas500500500500500501010
Antanai ir Tuskawai, parašėte nesąmonę - girdi buvo LDK piliečiai. Kaip gi nereaguoti? Lietuva buvo Rusijos dalis, atitinkamai Lietuvos gyventojai buvo Rusijos piliečiai. Kas geriau žino: 2011 metų forumistas ar 1826 gyvenęs žmogus? http://forum.istorija.net/photos/photo-thumbnails.asp?albumid=140 Ir buvo paaiškinta, kas buvo tada Lietuva, bet ne vėl iš pradžių... Sukilėliai ne buvo, jie norėjo būti Respublikos piliečiais, o tai ne tas pats.

Aiškinti daugiau šioje gijoje yra beprasmiška. Akivaizdu seniai, bet vyliaus. Stebiuosi iš kur tiek nesusipratėlių, teigia vieni: girdi buvo litvinė, tačiau ignoruojama kad 10 metų pragyveno Livonijoje - kur kas sąmoningesnio gyvenimo, nei kad gimimo vieta Vilnius. Ir va su tais Liksanos dvaro baudžiauninkais jei kalbėjo tai tikrai ne lietuviškai, nes Liksana - ne lietuvių apgyvendinta teritorija. Tai kaip: Lietuvoje yra lietuvė, Livonijoje - livonietė, latvė? Absurdas, tautybė nuo pasikeitusios gyvenamosios vietos nekinta. Juokinga, kai forumistas t.l. nesuvokia šito konstrukto - Pliaterytė - dirbtinumo, tačiau pats pateike nuotrauką kur užrašyta Plaiteraitė - puikus įrodymas parodantis dabartinio lietuviško įvardijimo dirbtinumą, nes buvo įvardijama ir kitaip. Tai, ei, lietuvybės fanatikai kuri pavardė "tikresnė": Pliaterytė ar Pliateraitė... Ir niekaip nesuvokia, kad tai nėra tikrasis vardas. Net apskritai nesuvokia šitos sąvokos, ir fakto, kad daugelis dalykų istorijoje nustatomi netiesiogiai.

Stebisi kitas forumistas, kaip tai gali būti vokiečių kilmės lenkė, tačiau pamiršta o kas yra Landsbergiai dabar. Aiškinti toliau, ką reiškė šlėkta, t.y. būti lenku - jau net bijau, bo reikės mokinti skaityti ir suvokti kas parašyta tekste. Akylesnis tai supras kas parašyta D. Poškos tekste.

Edited by incognito 2011-05-09 14:47
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software