Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Mes, lietuviai, esam mįslinga tauta. Mes vis dar savo dvasioje tebesiblaškom tarp buvusių valdovų imperinės pilies ant Gedimino kalno ir susmegusios į žemę vargdienio lūšnos, vis dar nedrįsdami praverti langų ir mesti drąsų žvilgsnį į Lietuvos rytojaus viziją." Vytautas Alantas (1902 - 1990)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


2011-ieji - 1831-ųjų sukilimo ir Pliaterytės metai
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Tuskawas
Posted 2011-05-09 17:02 (#84263 - in reply to #84258)
Subject: RE: absurdasExpert

Posts: 2248
500500500500200101010105
incognito - 2011-05-09 10:24

Antanai ir Tuskawai, parašėte nesąmonę - girdi buvo LDK piliečiai. Kaip gi nereaguoti? Lietuva buvo Rusijos dalis, atitinkamai Lietuvos gyventojai buvo Rusijos piliečiai. Kas geriau žino: 2011 metų forumistas ar 1826 gyvenęs žmogus? http://forum.istorija.net/photos/photo-thumbnails.asp?albumid=140 Ir buvo paaiškinta, kas buvo tada Lietuva, bet ne vėl iš pradžių... Sukilėliai ne buvo, jie norėjo būti Respublikos piliečiais, o tai ne tas pats. 


Tai gal dėl to ir kilo sukilimas, kad nenorėjo tapti Rusijos piliečiais, o norėjo atkurti senają valstybę LDK, na gal abiejų tautų Respubliką čia jau pats Panas rinkitės kaip patinka.

Aiškinti daugiau šioje gijoje yra beprasmiška. Akivaizdu seniai, bet vyliaus. Stebiuosi iš kur tiek nesusipratėlių, teigia vieni: girdi buvo litvinė, tačiau ignoruojama kad 10 metų pragyveno Livonijoje - kur kas sąmoningesnio gyvenimo, nei kad gimimo vieta Vilnius. Ir va su tais Liksanos dvaro baudžiauninkais jei kalbėjo tai tikrai ne lietuviškai, nes Liksana - ne lietuvių apgyvendinta teritorija. Tai kaip: Lietuvoje yra lietuvė, Livonijoje - livonietė, latvė? Absurdas, tautybė nuo pasikeitusios gyvenamosios vietos nekinta.  


tai pats apsispręskite ar ji latvė, ar vokietė, ar lietuvė, ar gudė, ar litvinė prie ko čia jūs ją lenke darote


Aiškinti toliau, ką reiškė šlėkta, t.y. būti lenku - jau net bijau, bo reikės mokinti skaityti ir suvokti kas parašyta tekste.  


nuo XVI amžiaus visi LDK bajorai pradėti vadinti šlėktomis ir jiems suteiktos visiškai tokios pačios privilegijos kaip lenkų šlėktoms. LDK buvo 18 šeimų šlėktų lietuviškos Gediminaičių kilmės, 22 šlėktų šeimos gudų (rusėnų) kilmės ir tik viena lenkiškos kilmės šlėktų šeima Kiškos, veliau dar viena Laskiai atsirado, taigi nereikia čia mūsų gąsdinti su šlėktomis.

Edited by Tuskawas 2011-05-09 21:58
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software