Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Būti lietuviu reiškia būti negausios tautos žmogumi, o tai reiškia trigubai intensyviau dirbti ir trigubai intensyviau gyventi." Ingė Lukšaitė
- (Added by: Tomas Baranauskas)


2011-ieji - 1831-ųjų sukilimo ir Pliaterytės metai
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Jotvingis50
Posted 2011-05-10 15:47 (#84276 - in reply to #84274)
Subject: RE: absurdas


Veteran

Posts: 172
100501010
Todėl istorikai remiasi šaltiniais, šaltiniai priimami tokie kokia yra. 

Šaltiniai aiškinami kiekvieno istoriko savaip. Pavyzdiui: Antazavės bažnyčios statybą finansavo Kunigunda Plater. Toks turėtų būti fundacijos dokumentas. Vikipedija užrašo: Kunigunda Pliaterienė, o Bronius Kviklys Mūsų Lietuvoje - Pliaterytė, be vardo. Matyt, norėjo parašyti Emilija Pliaterytė, bet susigėdo. Emilija gimė 1806m. Bažnyčia pastatyta 1796m. Taigi koks to pačio dokumento vertinimas.
Visai nekreipemas dėmesys į šaltinio patikimumą. Pvz. Emilijos mama gimė 1795m. Reiškia ji Emiliją pagimdė būdama 11-12 metų - visiška nesamonė. Emilijos tėvas antrą kartą vedė 1830m., o mirė 1837m. bet su antrąja žmona per 7m. susilaukė 9-8 vaikų. Kaip jis spėjo? Rašo istorikai ar žurnalistai nemąstydami.

Ir priežastys to nesupratingumo aiškios - lietuviškos istoriografijos žemos lygis, nes visus veikėjų vardus lietuviška istoriografija lietuvina, neturėdama tam pagrindo (ir to nepaaiškindama). Smegenų plovimo rezultatus matome.
 

Žeminti lietuvių kalbą, Lietuvos mokslą žemas reikalas. Tai daro tik lietuvių priešai. Gal ir tu Inkognito, esi vienas iš jų. Pagrindas lietuvinti yra lietuvių kalbos taisklės, kalbos jausmas, kaip pasakytų A. Maceina. Kalbos jausmo neturi Natalija Ivanova todėl ir pasirinko pavardę Zvonkė, kaip mūsų kaime pravardžiuojamos paauglės. Prancūzai tai suprato ir rašo savaip. Prancūžiškoje vikipedijoje Putinas užrašomas taip: Vladimir Vladimirovitch Poutine. Anglai, vokiečiai užrašo kaip rusai, bet taria savaip.

Pabaigai, prašau išlinksniuoti pavardę Plater lietuviškai.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software